Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

SPŁYW NA FALI WISŁOKA – frajda dla najbardziej wytrawnych kajakarzy …


O tym, że Wisłok z górskim temperamentem, to frajda nawet dla najbardziej wytrawnych kajakarzy przekonali się uczestnicy „I Spływu na Fali”. W poniedziałek 1 czerwca 2020 r. miłośnicy kajakarstwa, turystyki i aktywnego stylu życia pokonali trasę prowadzącą z Wojkówki do Frysztaka. Podniesiony stan wody, szybki nurt i dreszczyk emocji pozwoliły poczuć, czym tak naprawdę jest uprawianie kajakarstwa na rzece - Uczestnicy pokonali 11 km odcinek z przygodami iście z filmowych scenariuszy. 


Było inaczej niż zwykle – wyższa woda pozwoliła przemknąć pomiędzy wysepkami, bystrzami i kamieniami, które zazwyczaj trzeba było omijać. Z kolei progi wodne, korzenie i opadające konary drzew dodawały pikanterii całej kajakowej wyprawie. Krajobraz szlaku rzeki Wisłok przemknął tak szybko jak wartki nurt.  


Celem spływu była promocja kajakarstwa i szlaku wodnego oraz test nowych kajaków zakupionych niedawno przez „Dolinę Wisłoka”. Eskapada pozwoliła także przeanalizować stan bezpieczeństwa na rzece podczas podniesionego stanu wody. Sprawdziliśmy wiedzę i doświadczenie z zakresu ratownictwa wodnego i kajakowego, czego efektem był fakt  ludzie i sprzęt wrócili w całości do przytani we Frysztaku.  Doświadczenie, które nabyli uczestnicy z pewnością pozwoli w przyszłości poprowadzić bezpiecznie tego typu imprezy. Był to pierwszy spływ na fali, ale mamy nadzieje, że to początek nowej odsłony spływów survivalowych, które będą organizowane z myślą o osobach lubiących mocniejsze wydanie turystyki kajakowej. Rzeka Wisłok potrafi zarówno zachwycić jak i zaskoczyć, ale My jesteśmy przygotowani na wszystko!!! . Zapraszamy do korzystania z oferty kajakowej, turystycznej, noclegowej i sportowo-rekreacyjnej.  

Było momentami ekstremalnie, ale było super :-) - dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzone popołudnie. Organizatorami spływu była „Dolina Wisłoka” oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku. Wkrótce na naszej stronie filmy ze spływu :-) :-) ;-) 

Dla wszystkich wodniaków dedykacja :-)Dyrektor GOSiR Frysztak 
Marek Armata


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM