Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

ZAWODY NARTOROLKOWE WE FRYSZTAKU – to jest możliwe ?!


Nartorolki stają cię coraz bardziej popularną dyscypliną sportu i zarazem sposobem na aktywne spędzanie czasu. Z roku na rok nabierają prędkości nie tylko ze względu na rozwiązania techniczne ale także poprzez zwiększającą się ilość osób uprawiających ten sport. Są takie miejsca w Polsce gdzie nartorolki są niemalże codziennością oraz analogicznie  regiony gdzie bieganie na nartorolkach dopiero raczkuje. Jedno jednak jest pewne, że nartorolki dają dużo satysfakcji oraz rozwijają koordynację, siłę, wydolność i kształtują charakter. 


Biorąc pod uwagę zalety i rosnące zainteresowanie powstał pomysł na organizację zawodów nartorolkowych wzdłuż rzeki Wisłok na trasie Frysztak – Kobyle - Jazowa – Markuszowa – Frysztak lub Strzyżów. 
Czy to możliwe ? - wszystko wskazuje na to że tak … 
Trasę weryfikował osobiście Kuba Cieślar ze „Skipol” Team, który jest koordynatorem Pucharu Polski i Mistrzostw Polski na nartach biegowych oraz Mistrzostw Polski na nartorolkach.  Wśród osób weryfikujący trasę znaleźli się także zawodnicy "KrosSki Remsport" czyli Jacek Staroń zdobywca Pucharu Polski i Mistrzostw Polski na nartach biegowych oraz zwycięzca jednego z najdłuższych biegów nartorolkowych na świecie na 140 km i Roman Piskadło – zawodnik, który startuje w zawodach od 60-ciu lat.  Mówiąc w skrócie trasę zweryfikowali pasjonaci, doświadczeni biegacze oraz specjaliści w tej dziedzinie sportu. Nie zabrakło oczywiście mieszkańców gminy Frysztak - Ewa Armata zdobywczyni Pucharu Polski na nartach biegowych  i trzeciego miejsca na Mistrzostwach Polski w narciarstwie biegowym oraz Marek Armata – dyrektor GOSiR uczestnik edycji 2020 Pucharu Polski i Mistrzostw Polski na nartach biegowych. 


Weryfikacja została wykonana na 21 km odcinku, który nie jest trudny ale wymaga zastosowania wszystkich  elementów  technicznych. Przeanalizowano każdy metr drogi, każdy zakręt, podbieg i zjazd. 
Mapa zarejestrowana przez Kubę Cieślara

Po zakończonym weekendzie mamy zielone światło …. Została do podjęcia decyzja czy podejmujemy wyzwanie o organizacji tego typu zawodów w powiecie strzyżowskim.


Podziękowania dla wszystkich uczestników weryfikacji  za poświęcony czas, analizę, uwagi, sugestie i współpracę. Tymczasem widzimy się na SworneRACE gdzie powalczymy o tegoroczne Mistrzostwo Polski na nartorolkach na dystansie 30 km.  
www.skipol.pl –kliknij tu 
SworneRace – kliknij tu 

Dyrektor GOSiR Frysztak
Marek Armata

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM