Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

MOTYWACYJNY KALENDARZ AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ DLA DZIECI - GOSiR Frysztak - zaprasza


Każde dziecko rodzi się z naturalną potrzeba ruchu, który na początku ma charakter spontaniczny, w dalszym etapie to od nas dorosłych zależy kondycja fizyczna i psychiczna naszych dzieci.

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku zachęca wszystkie dzieci do aktywności fizycznej w czasie ferii, w tym celu mamy dla Was kalendarze treningowe i karty gimnastyczne. Po wykonaniu zadania kartę należy wkleić w dane okienko w kalendarzu. Każde dziecko, które wykona codziennie ćwiczenia, otrzyma na koniec ferii, medal. 


Kalendarze i karty treningowe (do wyczerpania zapasów) można odebrać w recepcji GOSiR Frysztak lub samodzielnie wydrukować je w domu. Rodzice proszeni są o zgłoszenie dzieci do udziału w aktywnych feriach z GOSiR-em telefonicznie pod numerem telefonu 17 2777 111 lub osobiście w recepcji GOSiR Frysztak. 

DOKUMENTY DO POBRANIA:
Pobierz kartę - kliknij tu 
Pobierz karty gimnastyczne - kliknij tu 
Karty można pobrać w biurze w GOSiR Frysztak przy ul. Sportowej 30

Każdy uczestnik zobowiązany jest do udokumentowania swojej aktywności poprzez wstawienie na własnym facebooku zdjęcia z wykonanego ćwiczenia z dopiskiem #AktywneFerieGOSiRFrysztak2021 oraz zameldowania się na stronie internetowej GOSiR Frysztak.
W celu samodzielnego wydrukowania, kalendarz treningowy i karty można pobrać z linku

Aktywność fizyczna zapewnia prawidłowy rozwój układu mięśniowo-szkieletowego, stymuluje rozwój układu krążenia oraz oddechowego, pobudza rozwój układu nerwowego ( koordynacja i balans ciała, kontrola ruchów). Warunkuje również utrzymanie prawidłowej masy ciała. Ruch jest czynnikiem hartującym dziecko, a więc zapobiegającym występowaniu różnych chorób wieku dziecięcego.

Istnieją naukowe dowody, że aktywność fizyczna, zarówno spontaniczna, jak i zorganizowana poprawia kondycję psychiczną młodego człowieka. Ruch i ćwiczenia fizyczne wpływają korzystnie na samopoczucie, ułatwiają radzenie sobie ze stresem.

Ruch zmniejsza poczucie niepokoju i poprawia jakość snu, rozwija odpowiedzialność, pewność siebie i poczucie własnej wartości, pobudza empatię, kreatywność i zdolności społeczne. Sprawia, że u dziecka wzrasta poczucie własnej wartości. Tak więc z punktu widzenia rozwoju psychoruchowego dziecka aktywność fizyczna to konieczność, a zarazem przyjemność. 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKTYWNYCH FERIACH Z GOSiR FRYSZTAK!!!


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM