Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

W Z.S. W GOGOŁOWIE - nartorolki, wychowanie profilaktyka, bezpieczeństwo – dziękujemy


Szkoła Podstawowa w Gogołowie im. imienia generała Ignacego Kruszewskiego to z pewnością miejsce przyjazne dla ucznia pod względem wychowania, sportu, nauki i nowych wyzwań. W środę 19.05.2021 r. na sali gimnastycznej w Gogołowie odbyły się zajęcia na nartorolkach pt. „Nartorolki dla każdego”. W zajęciach uczestniczyły dzieci klasy czwartej, piątej i szóstej oraz nauczania początkowego. Dzięki wspólnej inicjatywie szkoły i GOSiR-u blisko 80 uczniów miało możliwość poznania nowej dyscypliny sportu, jaką są właśnie biegi na nartorolkach.
Uczniowie podzieleni na grupy poznali podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa biegu się na nartorolkach oraz poznali techniki poruszania się na tego typu sprzęcie. Podczas zajęć zostały omówione zagadnienia związane z ubiorem, sprzętem oraz przygotowaniem motorycznym. Ważnym elementem spotkania było omówienie i przedstawienie zasad profilaktyki zdrowotnej poprzez ruch i aktywny wypoczynek.Zajęcia prowadzone były dzięki współpracy z Z.S. w Gogołowie oraz w ramach projektu realizowanego przez GOSiR Frysztak pt. "RAZEM POKONAMY SKUTKI COVID -19 zdrowie psychofizyczne i profilaktyka antyalkoholowa podstawą powrotu do normalności w trakcie i po pandemii SARS – co 2" - zajęcia prowadzone były nieodpłatnie przez instruktorów i trenerów posiadających odpowiednie kwalifikacje. Środki na zakup sprzętu przekazała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Frysztaku.Uczniowie oprócz tego, że osobiście spróbowali pokonać pierwsze w życiu metry techniką klasyczną i łyżwową to otrzymali także możliwość zdobycia wejściówki na basen pod warunkiem, że przez trzydzieści dni będą codziennie biegać przez 5 min. Zadanie z pozoru łatwe jest trudnym wyzwaniem ze względu na systematyczność i konsekwencję.Zajęcia były możliwe dzięki Panu dyrektorowi Tomaszowi Laskowskiemu, który osobiście biegał razem z uczniami dając wzorowy przykład i nauczycielom szkoły.  Serdecznie podziękowania kierujemy do Pana Dyrektora i grona pedagogicznego za współpracę i pomoc w rozwoju nowej dyscypliny sportu oraz promowanie zdrowego stylu życia. Dziękujemy Pani Annie Wiśniowskiej i Panu Mateuszowi Dyce za pomoc w organizacji wydarzenia oraz Paniom, które pełniły opiekę nad dziećmi. 
Szczególne podziękowania i gratulacje kierujemy do uczniów, którzy aktywnie brali udział w zajęciach. Było naprawdę super.

Zajęcia Prowadzili Pani Bernadeta Ziarnik i Pan Marek Armata.Podczas zajęć było widać radość i pewnego rodzaju niedosyt :-) dlatego zapewniamy, że jeżeli tylko pojawi się taka możliwość nartorolki w Gogołowie zagoszczą jeszcze nie raz... 

Zespół Szkół w Gogołowie - kliknij tu 


Dyrektor GOSiR Frysztak
Marek Armata
0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM