Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

Turniej Szachowy o Mistrzostwo Gminy Frysztak - dziękujemy zawodnikom

W niedzielę 20  lutego 2022 Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku  organizował Turniej Szachowy o Mistrzostwo Gminy Frysztak 2022.Turnieje rozgrywek królewskiej gry  w Gminie Frysztak to już tradycja, która ma wielu zwolenników. Szachy to sport, rywalizacja , emocje , forma samorealizacji. Uczestnicy tego typu turniejów osiągają wiele korzyści , uczą się dodatkowych umiejętności , kształtują zdolność logicznego myślenia, przewidywania , ćwiczą pamięć , koncentrację i cierpliwość.  
Patronat na turniejem objął Wójt Gminy Frysztak Jan Ziarnik. W tym roku w turnieju startowało ogółem 64   uczestników w tym  18 uczestników z Gminy Frysztak. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia główny FIDE Arbiter Marian Bysiewicz  oraz pomocnicy sędziego Wojciech Arciszewski i Bernadeta Ziarnik.Zawodnicy rozgrywali swoje partie podzieleni na 3 grupy wiekowe . Każda grupa grała osobno i miała odrębną klasyfikacje punktową . Ponadto odrębnie prowadzona była klasyfikacja  -  kategoria zawodnik z  Gminy Frysztak. Skład poszczególnych par typowany był przez program komputerowy , który kojarzył uczestników według liczby uzyskanych punktów. Jeżeli            w klasyfikacji końcowej kilku uczestników zdobyło tę sama punktację, wyżej był ten , który miał w rozgrywkach trudniejszych przeciwników. Cały turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund w tempie gry 12 minut + 2 sekundy na ruch dla każdego zawodnika i trwał około 5 godzin. 
W Y N I K I:
Kat. do 11 lat:
I miejsce    - Panasiuk Stanisław – KKS Urania Krosna
II miejsce   - Maksymilian Wojtuń  - KKS Urania Krosno
III miejsce  - Aleksander Wojtuń  - KKS Urania Krosno
Kat: 12 – 17 lat :
I miejsce    - Paweł Opiła – UKS lisek Lisia Góra
II miejsce   - Kamil Kucza  - KS Czarny Koń Rogi
III miejsce -   Dominik Puzio  - KS Szachownica Rzeszów
Kat. 18 Lat i starsi :
I miejsce – Izabela Tokarz – KS Gambit Przeworsk
II miejsce – Andrzej Żegota – KS Czarny Koń Rogi
III miejsce  - Arkadiusz Kucza – KS Czarny Koń Rogi
Najmłodszym zawodnikiem turnieju był Julian Majcher  z KS SDK-Lotnik Mielec , natomiast najstarszym zawodnikiem turnieju był Pan Jan Bobulski z Ropczyc.
WYNIKI KATEGORIA MIESZKAŃCY GMINY FRYSZTAK:  
Kat do 11 lat:
I miejsce     - Filip Grygiel – Stępina
II miejsce – Jan Arciszewski – Glinik Dolny
III miejsce – Jakub Koś – Frysztak
Kat 12 – 17 lat :
I miejsce – Mateusz Krasowski – Cieszyna
II miejsce – Kacper Jakubowicz – Cieszyna
III miejsce Wiktoria Danek – Stępina
Kat. 18 lat i starsi :
I miejsce – Rafał Zagórski – Cieszyna
II miejsce – Dominik Tokarski – Frysztak
III miejsce – Stanisław Bednarz - Stępina
zdjęcia z wręczenia pucharów i dyplomów
kategoria do lat 11 oraz najmłodszy zawodnik turnieju


kategoria do lat 11 mieszkańcy Gminy Frysztak


Kategoria 12-17 lat


Kategoria 12-17 lat mieszkańcy Gminy Frysztakkategoria 18 lat i starsi


kategoria 18 lat i starsi mieszkańcy Gminy Frysztak


najstarszy uczestnik turniejuWszyscy zawodnicy za zajęcie pierwszych trzech miejsc otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy . Także w grupie turniejowej zawodnik z Gminy Frysztak. Pamiątkowe pucharki i dyplomy otrzymali również najmłodszy i nastraszy zawodnik turnieju. 
Zarówno zwycięzcy jak i zwyciężeni jednogłośnie uznali , że miejsce do gry, atmosfera , współzawodnictwo to wielkie pozytywne doświadczenie i już dzisiaj zapowiadają udział w roku przyszłym .
Koordynatorem rozgrywek był Pan Wojciech Arciszewski.

------------------------
KOMUNIKAT:
Informujemy ,że  Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku  już po raz drugi w dniu 24 kwietnia 2022 będzie współorganizatorem  finału wojewódzkiego  64 Ogólnopolskiego Drużynowego Turnieju Szachowego  LZS o Złota Wieżę. Można już zgłaszać chętne  4 osobowe drużyny z Gminy Frysztak do tego turnieju. (informacje Wojciech Arciszewski – kom.502430060) Dziękujemy i zapraszamy do udziału we wszystkich organizowanych przez Ośrodek imprezach. 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM