38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

FRYSZTACCY SAMORZĄDOWCY NA III MIEJSCU W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM

W piątek 10 marca 2023 r. w Narciarskim Centrum Turystyki Aktywnej i Sportu Bieszczad.ski Wańkowa odbyły się "VI Podkarpackie Mistrzostwa Samorządowe w narciarstwie alpejskim o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego 2023".

Organizatorem zawodów było Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych, którego przewodniczącym jest marszałek województwa Pan Władysław Ortyl. Współorganizatorami zawodów była gmina Olszanica oraz Bieszczad.ski Wańkowa.

Samorządowcy rywalizowali na trasie slalomu giganta w trzech kategoriach:
* KOBIETY – władze i pracownicy samorządowi
* MĘŻCZYŹNI – władze samorządowe
* MĘŻCZYŹNI – pracownicy samorządowi
Prowadzona była także klasyfikacja GENERALNA , w której liczyły się przejazdy całej drużyny.

Zawodnicy gminy Frysztak w składzie Jan Ziarnik, Marek Armata i Tomasz Patla wywalczyli trzecie miejsce, stojąc na podium obok reprezentacji powiatu strzyżowskiego, który zajął drugie miejsce i gminy Olszanica, która wygrała piątkowe zawody.

Bardzo dobrze zaprezentował się Pan Tomasz Patla, który zajął indywidualnie trzecie miejsce w klasyfikacji pracownicy samorządowi. Z kolei zawodnikiem, który uzyskał najlepszy czas szóstych mistrzostw samorządowych w narciarstwie alpejskim był Pan Tomasz Garncarski – Vi-ce starosta strzyżowski, który stanął na pierwszym stopniu podium w kategorii władze samorządowe.

Gratulujemy zawodnikom zajętych miejsc i dziękujemy za sportową zabawę. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem nie tylko świetnie przygotowanych zawodów ale także imponującej infrastruktury narciarskiej.