Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

WYNIKI FINAŁU WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO W OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU SZACHOWYM LZS O „ZŁOTA WIEŻĘ”.

W dniu 21 kwietnia 2024 r w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu       i Rekreacji we Frysztaku po raz czwarty z rzędu został przeprowadzony Finał Województwa Podkarpackiego 66 Ogólnopolskiego Masowego Turnieju Szachowego LZS o „Złotą Więżę”.


Organizatorami turnieju byli: Podkarpackie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Rzeszowie oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku pełniący rolę gospodarza.

Celem turnieju było wyłonienie dwóch drużyn do udziału w Finale Centralnym  oraz popularyzacja szachów wśród dzieci i młodzieży środowiska wiejskiego.W turnieju prawo startu miały  kluby zrzeszone w PZ LZS w Rzeszowie oraz drużyny wiejskie lub gminne.

W tym roku do rywalizacji zakwalifikowało się 12 drużyn z całego województwa podkarpackiego.

Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Czas gry  10 minut + 5 sek. na pos. dla zawodnika na rozegranie całej partii.Turniej otworzyli oraz nagrody wręczali  Józef Krzywonos – Prezes Podkarpackiego Zrzeszenia LZS w Rzeszowie oraz w imieniu gospodarza Wojciech Arciszewski – Menedżer sportu w GOSiR Frysztak , jak również Marian Bysiewicz -  Sędzia – FIDE Arbiter. Drużyny otrzymały puchary i dyplomy za miejsca I – III. Również nagrody i  dyplomy otrzymali zawodnicy zajmujący          I miejsca na szachownicach 1, 2, 3, 4.

Rolę sędziego technicznego pełniła Pani Bernadeta Ziarnik – Instruktor GOSiR Frysztak.

Organizatorzy zapewnili wszystkim drużynom poczęstunek (pizza, kawa, herbata , woda mineralna).

WYNIKI:

I miejsce TSz Skoczek Sedziszów Młp. – 14 pkt

II miejsce KSz Czarny Koń II Rogi – 11 pkt

III miejsce GKS Szach – Mat Wiśniowa. – 10 pkt.

Zajmujący  I miejsca:  na szachownicy nr 1 -  Antoni Kozak

                                        na szachownicy nr 2 – Paweł Gęsicki

                                        na szachownicy nr 3 – Jakub Zieliński

                                        na szachownicy nr 4 – Aleksandra Kozubal.

Drużyny zajmujące dwa pierwsze miejsca wezmą udział w Finale Centralnym który odbędzie się w dniach 14 – 20 .07.2024 w Zamościu.

 Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i sportową rywalizację na wysokim poziomie .  Jak  zawsze zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez GOSiR Frysztak – informacje na naszej stronie internetowej.

                        

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM