Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

Święto Sportu Szkolnego

We wtorek (8.06.2010) na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyło się Święto Sportu Szkolnego. Świecące słońce i wysoka temperatura sprawiły, że o godzinie 9 okolice stadionu zostały zapełnione zawodnikami i zawodniczkami - reprezentującymi swoje szkoły z terenu Gminy Frysztak. Brali oni udział nie tylko w biegach i rzutach, ale także turnieju piłkarskim czy szachowym. Emocji nie brakowało w żadnej z konkurencji - rywalizacja trwała do samego końca. Pomimo tego, że nie wszyscy mogli wrócić do domu z medalami na piersiach, niewątpliwie każdy wrócił doń z uśmiechem na twarzy.

Przed pierwszym biegiem dopinano ostatnie organizacyjne guziki, więc rozpoczęcie miało drobne opóźnienie. Wówczas na starcie ustawiły się dziewczynki ze szkół podstawowych, rywalizujące na dystansie 300 metrów. Najlepszymi z nich były: Aleksandra Raś (Cieszyna), która dotarła do mety jako pierwsza. Druga przybiegła Sylwia Giera (Glinik Górny), trzecia natomiast Patrycja Tutak (Frysztak).
Później zawody przebiegały bardzo sprawnie i wystartować mogli chłopcy, mający do pokonania dystans dwukrotnie dłuższy (600 m). Mocno zmotywowani do walki, popełnili dwa "falstarty" zanim rozpoczęli bieg. Po trzecim - już prawidłowym - starcie najszybszy okazał się Bartłomiej Zajchowski - reprezentant Szkoły Podstawowej w Cieszynie, przed Zbigniewem Lechwarem - zawodnikiem "podstawówki" z Gogołowa i Kamilem Jedziniakiem z S.P. w Gliniku Górnym.

Taką samą odległość (600 m) miały do pokonania gimnazjalistki. Nauczyciel Z.S. w Gogołowie - Mateusz Dyka - przed startem zapowiadał, że jego uczennica na pewno powalczy w tym biegu o najwyższe miejsce i się nie pomylił. Andżelika Kulka wyprzedziła wszystkie konkurentki stając na najwyższym stopniu podium, na które zaszczyt miały też wejść - kolejno - uczennice z Lubli - Natalia Leśniak oraz Edyta Macek.

W ostatniej kategorii (chłopcy z gimnazjów) należało pokonać dystans jednego kilometra. Wymagał największego wysiłku, ale wzbudził także największe zainteresowanie ze strony kibiców, którzy do ostatnich metrów dopingowali swoich faworytów. Być może najgłośniejsi z nich byli fani z Lubli, gdyż w pierwszej trójce znaleźli się wyłącznie uczniowie tamtejszego gimnazjum: Dariusz Koś był pierwszy. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się Sławomir Majewski oraz Michał Ciszewski.

Następnie - równolegle - rozpoczęto pozostałe konkurencje, w których walka o miejsca była wcale nie mniejsza niż podczas biegowych. W rzucie lotką do tarczy - cieszącego się największym zainteresowaniem uczestników - wśród dziewcząt najbardziej precyzyjną ręką i okiem wykazały się Joanna Poprawa z Frysztaka - zdobywczyni pierwszej lokaty. Jej imienniczka z Lubli - Joanna Mastyj była druga. Trzeci plac wywalczyła Judyta Petka, podobnie jak zwyciężczyni, będąca uczennicą szkoły z Frysztaka. Chłopcy, zdobywający medale za tę samą dyscyplinę to Przemysław Przebięda z Lubli (złoty) oraz zawodnicy ze Stępiny - Adrian Godek (srebrny) i Mateusz Raś (brązowy).

Mniejszym powodzeniem cieszyły się rzuty do kosza. Nie oznaczało to jednak małego ładunku emocji podczas konkursu. Tymi, którzy potrafili je opanować wrzucając najczęściej piłkę do obręczy z siatką, byli kolejno: Natalia Godek (Frysztak), Monika Koś i Maria Dominik (obydwie z Lubli)- wśród dziewcząt. Najskuteczniejszym z chłopców okazał się Tomasz Wiliusz (Frysztak) oraz - po dogrywce zdobywając odpowiednio drugie i trzecie miejsce - Łukasz Salamon (Lubla) i Brajan Jachimek.
Ostatnia konkurencja rzutów wymagała już nie precyzji, lecz mocy. Posiadaczkami największej, które wyekspediowały piłkę lekarską najdalej były reprezentantki szkoły we Frysztaku: Emilia Drygaś (zdobywczyni złotego medalu), Małgorzata Kral (srebrny medal) oraz Aleksandra Drzał (brąz). Chłopcy, po których rzucie piłka lądowała dalej od innych zawodników, to przedstawiciele Z.S. w Gogołowie - Emil Lechwar (1 miejsce) oraz Paweł Byś (2.) - oraz Robert Rakoczy (3.) z Frysztaka.

Najmniej fizycznego wysiłku w walkę włożyli zawodnicy, którzy mierzyli się w szachach. Nie znaczy to, jednak że konkurencja była mniej ważna od pozostałych. Profesjonalnie zorganizowana pod okiem arbitra FIDE - Mariana Bysiewicza - cieszyła się nie mniejszą uwagą zawodników i kibiców jak pozostałe. Bezkonkurencyjny był Rafał Zagórski z Cieszyny. Drugi plac zajął Jakub Drzał (Frysztak), trzeci natomiast był Wojciech Armata (Cieszyna). Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie www.chessarbiter.com.

Podczas gdy wszystkie konkursy zostały rozstrzygnięte, mecze piłkarzy ciągle trwały. Każdy dawał wiele radości zawodnikom, ale też nie mniej przyjemności w oglądaniu kibicom. Po serii spotkań, pierwszy plac wywalczyła S.P. w Lubli, która w finale pokonała ekipę ze Stępiny. W potyczce o 3 lokatę "podstawówka" z Frysztaka pokonała zawodników z Gogołowa. Mecz o piąte miejsce pomiędzy Szkołą Podstawową w Gliniku Górnym a Cieszyną, został rozstrzygnięty dopiero w konkursie rzutów karnych, na korzyść tej pierwszej.

Ze Święta Sportu - zorganizowanego wspólnie przez Podkarpackie Zrzeszenie LZS W Rzeszowie, GOSiR Frysztak, GMKS "Strzelec" Frysztak oraz GOK Frysztak - mogą być zadowoleni wszyscy. Kibice, którzy mogli czerpać przyjemność z oglądania zaciętej rywalizacji. Zawodnicy, którzy za czołowe lokaty otrzymywali medale, dyplomy, puchary czy piłki. Usatysfakcjonowani też powinni być także wszyscy Ci, którym nie udało się stanąć na podium, bowiem oprócz poczęstunku otrzymali dawkę ruchu, który dla ich prawidłowego rozwoju jest niezbędny.

Daniel Myśliwiec

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM