Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

FILM i FOTO / POWRÓT Z „RAJU” – SZLAK „SUCHA BELA” ZOSTAŁ ZDOBYTY PRZEZ TURYSTÓW Z FRYSZTAKA


W dniu 18.05.2013 r. odbyła się wycieczka do Narodowego Parku  „Słowacki Raj”. Organizatorem wyjazdu był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku.
Celem wycieczki było propagowanie turystyki, upowszechnianie aktywnego wypoczynku oraz zwiedzanie najpiękniejszych zakątków Słowacji.
Pierwszym etapem eskapady był przejazd autokarem z Frysztaka do znanego centrum turystycznego w zachodniej części „Słowackiego Raju” znajdującegosię w dolinie „Velkej Bielej Vody” jakim jest Autocamping Podlesok.
Drugi  etap był bardziej wymagający i zarazem  bardziej ekscytujący. O godz. 11:30 grupa 50-ciu turystów z Frysztaka, Jasła i Krosna wyruszyła na  3,5 km szlak wąwozu „Sucha Bela”. Na początku trasy  nic nie zapowiadało szczególnych atrakcji ani większej trudności. Jednak z każdą minutą wędrówki atrakcyjność trasy i skala  trudności rosła. 
Cała trasa biegła korytem potoku otoczonym wysokimi skałami. Na szlaku spotkaliśmy wiele wodospadów, a napotkane naturalne przeszkody i sztuczne podpory budziły respekt.  Całość trasy uczestnicy pokonali z zapartym tchem .
Wspinaczka po metalowych drabinach, pokonywanie drewnianych kładek, widoki na piękne wodospady, przeciskanie się przez wąskie przejścia miedzy roklinami dały wiele satysfakcji.  Po powrocie do bazy grupa wycieczkowiczów spotkała się na zasłużonym posiłku w „Spiskiej Kolibie”. Po nabraniu sił wyruszyliśmy autokarem w drogę powrotną do Frysztaka.
Sobotni wypad w Karpaty Zachodnie Słowacji był wspaniałym przeżyciem,  nowym doświadczeniem oraz prawdziwym rajem dla oczu.  W tym pięknym zakątku  jest jeszcze wiele tras do pokonania dlatego z pewnością tam wrócimy.  
W czerwcu GOSiR Frysztak planuje kolejną  wycieczkę  ?!? :-) , na którą już dzisiaj zapraszamy.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom pokonania trasy, dziękujemy za wspólnie spędzoną sobotę oraz zapraszamy do korzystania z oferty GOSiR Frysztak.
Partner medialny: Frysztak24
.

1 komentarze:

  1. Swietny wyjazd ,piekne miejsce, wspaniala atmosfera,przystepny koszt same superlatywy,polecam i dziekuje.

    OdpowiedzUsuń

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM