Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

DLA PRASY

DLA PRASY I MEDIÓW:
W trosce o dostęp  do informacji publicznych związanych z funkcjonowaniem Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku jako jednostki budżetowej Gminy Frysztak,  udostępniamy materiał prasowy dotyczący działalności GOSiRu, kierunku rozwoju Ośrodka oraz używanego logotypu, zdjęć obiektów i danych teleadresowych.  
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji  jest jednostką budżetową, która wykonuje zadania w imieniu Gminy Frysztak w zakresie organizacji kultury fizycznej, rekreacji, sportu, wypoczynku i turystyki.

 * * * * * * * * * * * *

ROLA I ZNACZENIE OŚRODKA SPORTU:
Aktywność ruchowa  jest jednym z ważniejszych składników życia zapewniających prawidłowy rozwój człowieka. Ruch i ćwiczenia fizyczne są najlepszym czynnikiem służącym poprawie zdrowia, sprawności fizycznej oraz nierozłącznym elementem utrzymującym wydolność organizmu człowieka na odpowiednim poziomie.
Wybierając tryb życia dla siebie i swoich bliskich, powinniśmy mieć świadomi, że aktywność, to nie tylko sprawność ruchowa, ale także mocne oddziaływanie poprawiające samopoczucie psychiczne i funkcjonowanie społeczne.
Szczególnie istotny wpływ dla naszego zdrowia i prawidłowego rozwoju ma aktywny wypoczynek poza codziennymi obowiązkami.
Bez wątpienia ciało i umysł to nierozerwalna jedność, a aktywność ruchowa rozwija kondycję fizyczną i poprawia  sprawność umysłu, dlatego powiedzenie „w zdrowym ciele, zdrowy duch” nabiera coraz większego znaczenia, a działalność Ośrodków Sportu staje się coraz ważniejsza.

* * * * *

INFORMACJE I MATERIAŁ PROMOCYJNY:


ZAKRES DZIAŁALNOŚCI:
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we  Frysztaku jest centrum szeroko pojętego, aktywnego wypoczynku dzieci, młodzieży i dorosłych. Głównym zadaniem Ośrodka jest promowanie postaw służących poprawie zdrowia oraz prowadzeniem działań profilaktycznych mających na celu zapobieganie  patologiom społecznym i ujemnym skutkom niedostatecznej aktywności ruchowej.
Działania Ośrodka polegają na organizacji  życia sportowego gminy Frysztak opartego na radości z uprawiania sportu, rekreacji i turystyki oraz integracji środowiska lokalnego.
Ważnym elementem funkcjonowania jednostki jest współpraca ze szkołami, stowarzyszeniami sportu oraz organizacjami pożytku publicznego.
GOSIR Frysztak realizuje swoje cele poprzez udostępnianie, utrzymywanie i rozbudowę infrastruktury rekreacyjno-sportowej oraz wdrażanie atrakcyjnej i kompleksowej oferty mającej na celu organizowanie wypoczynku po szkole, pracy i weekendy oraz w ferie, wakacje i dni wolne.
Położenie Ośrodka w rejonie o wspaniałych walorach przyrodniczych, turystycznych i krajobrazowych  w bezpośredniej bliskości Czarnorzecko - Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego oraz unikalny mikroklimat stanowią atrakcyjne miejsce organizacji zgrupowań sportowo - szkoleniowych, kolonii, obozów, kursów, wycieczek, rajdów, narad, zielonych i białych szkół, spotkań biznesowych, konferencji firmowych oraz indywidualnego wypoczynku.


Dzięki nowoczesnej bazie i rzetelnej obsłudze GOSiR Frysztak stał się  rzetelnym partnerem na rynku turystycznym oraz profesjonalnym i przyjaznym centrum  kreującym nowatorskie formy aktywności fizycznej budzące pozytywne emocje i skupiające zwolenników aktywnych for wypoczynku.
Ośrodek dysponuje  4,5 hektarami ogrodzonej powierzchni w skład której wchodzi baza noclegowa, parkingi oraz obiekty i urządzenia sportowo-rekreacyjne.
Działalność Ośrodka słynie z organizacji życia sportowego, nowoczesnej infrastruktury, czystości  i bezpieczeństwa.

* * * * *
SPORT I REKREACJA  
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji stanowi podstawę sportowej mapy Frysztaka. Dzięki szerokiej ofercie i nowoczesnej infrastrukturze zapewnia, co roku aktywny wypoczynek dla ponad 50 000 osób. Ośrodek stawia  na nowoczesną formułę działania i zróżnicowany program, przeprowadzając każdego roku blisko 150 imprez rekreacyjnych i sportowych.
GOSiR Frysztak świadczy usługi w zakresie promocji i organizacji życia sportowego oraz  zarządza obiektami  i terenem rekreacyjnym, skupiając odbiorców, w każdym wieku. Działania Ośrodka zrzeszają mieszkańców gminy oraz  turystów z różnych regionów polski i zagranicy. Wdrażana oferta przewiduje zawody dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz imprezy o charakterze rodzinnym i dla  osób niepełnosprawnych.
Ośrodek jest  organizatorem amatorskich rozgrywek i turniejów oraz koordynatorem gminnej ligi badmintona . Pod egidą GOSiRu trenują drużyny koszykarskie i siatkarskie, Ośrodek prowadzi akademię piłkarską oraz zespół czirliderek.  Do stałego programu wpisały się także cykliczne zajęcia biegowe, zajęcia fitness i gimnastyka dla seniorów.
Oprócz działań typowo sportowych, GOSiR jest współorganizatorem imprez o charakterze kulturalnym. Na obiektach Ośrodka odbywają się  znaczące wydarzenia dla życia Frysztaka.
W celu rozwoju sportu w gminie, Ośrodek Sportu i Rekreacji  udostępnia teren, obiekty i urządzenia dla klubów sportowych, szkół i stowarzyszeń sportu.


TURYSTYKA:
Istotnym  kierunkiem działalności Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji jest wspieranie i rozwój turystyki na obszarze Gminy Frysztak.
Działania Ośrodka polegają na promocji dziedzictwa kulturowego, walorów przyrodniczych i krajobrazowych gminy oraz oznaczaniu szlaków turystycznych i tworzeniu ofert dla turystów. Kluczowym elementem  działalności jest udostępnienie  bazy  noclegowej, turystycznej  i około turystycznej.
Celem GOSiRu jest tworzenie optymalnych warunków społecznego dostępu do turystyki poprzez organizację pieszych i rowerowych wycieczek, spływów kajakowych oraz wyjazdów autokarowych.
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku tworzy ofertę lokalną oraz jest organizatorem wycieczek krajowych i zagranicznych.

Turystyka Doliny Wisłoka:
www.noclegi.frysztak.pl - kliknij tu  
Fanpage na FB (noclegi) - kliknij tu  
Fanpage na FB (GOSiR) - kliknij tu
Fanpage na FB (Spotted Basen we Frysztaku) - kliknij tu  
Fanpage na FB (szlak kajakowy) - kliknij tu 
Fanpage na FB (szlak Kamienne Herby) - kliknij tu 

* * * * *

OBIEKTY:
BAZA NOCLEGOWA
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla swoich gości bazę noclegową w trzech standardach:

I: Baza Gówna ( w przygotowaniu)
W skład głównej bazy noclegowej wchodzi dziewiętnaście pokoi 1, 2, 3 i 4 osobowych. Każdy z pokoi posiada pełen węzeł sanitarny. Baza główna jednorazowo może pomieścić do 55 osób. W budynku znajduje się jadalnia z zapleczem kuchennym,  sala audiowizualną, sauna i hala gimnastyczna z zapleczem szatniowym.
Na terenie Ośrodka dostępny jest Internet  bezprzewodowy, sprzęt audio oraz TV. Dolna część budynku dostosowana jest dla osób niepełnosprawnych.
Cały teren jest ogrodzony i monitorowany. W skład bezpośredniego otoczenia bazy głównej Ośrodka wchodzą tereny rekreacyjne oraz duży parking.

II. samodzielne mieszkanie:
Sezonowe mieszkanie może pomieścić do 6 osób. W skład obiektu wchodzą dwa pokoje 2 i 3 osobowe osobowe, kuchnia z możliwością dostawki 1 łóżka oraz łazienka z umywalką , toaletą i prysznicem. Mieszkanie umiejscowione jest na ogrodzonym terenie Ośrodka w odległości 10 metrów od zespołu Otwartych Basenów Kąpielowych.

III. baza noclegowa "Wśród Gór Wolności".
Budynek noclegowy położony jest  w miejscowości Kobyle i oddalony od głównej bazy GOSiRu zaledwie o 500 m. Do dyspozycji gości przygotowano dużą świetlicę, pięć pokojów, w których każdy może pomieścić do 9 osób, pokój dla instruktorów, dwie łazienki wraz z WC i prysznicami.
Istnieje możliwość skorzystania z kuchni, w której można samodzielnie przygotować posiłki. Dla zainteresowanych zapewniamy usługę cateringową (dotyczy grup zorganizowanych). W odległości 30 m budynku znajduje się się sklep spożywczo-przemysłowy.

OBIEKTY SPORTOWO-REKREACYJNE:
- otwarte baseny kąpielowe z atrakcjami wodnym - kliknij tu 
- sala sportowa 22 m x 15 m - kliknij tu 
- trzy boiska piłkarskie - kliknij tu 
- sauna - kliknij tu 
- plac zabaw - kliknij tu 
- boisko do siatkówki plażowej - kliknij tu  
- uniwersalne boisko asfaltowe - kliknij tu 
- kort tenisowy - kliknij tu
- zewnętrzna siłownia - kliknij tu 

LOGOTYPY DO POPRANIA:
Logotypy są znakami zastrzeżonymi i mogą być pobierane tylko i wyłącznie w celach promocyjnych Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku. 
* * * * *


LOGO PIONOWE - aby pobrać kliknij w link lub obrazek

PAPIER FIRMOWY - aby pobrać kliknij tu 

DANE TELEADRESOWE:
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
ul. Sportowa 30
38-130 Frysztak
woj. Podkarpackie
tel. 17 2777 111, fax. 17 2777 900
e-mail: osrodek@gosir.frysztak.pl

Współrzędne GPS:
X: 222058,43         Y: 688083,31
N: 4950’10.75’    E: 2136’ 59.29’

STRATEGIA ROZWOJU OŚRODKA:
Działalność Ośrodka nakierowana jest na systematyczne poszerzanie oferty oraz rozbudowę i modernizację istniejącej infrastruktury przy wykorzystaniu środków unijnych.  Prowadzona polityka ma na celu prowadzenie nowoczesnej bazy sportowo-rekreacyjno- wypoczynkowej zapewniając komfort i bezpieczeństwo dla swoich użytkowników.

ZDJĘCIA DO POBRANIA:

BAZA - KOBYLE

* * * * *

WARUNKI WYKORZYSTANIA 
Pkt. 1 
Przedstawione informacje, zdjęcia i logotypy mogą być pobierane i wykorzystywane bez pozwolenia tylko i wyłącznie w celach promocyjnych i informacyjnych związanych z działalnością Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku ze zwróceniem uwagi na dobry wizerunek jednostki.

Pkt. 2 
Użycie opisów, zdjęć i logotypów w innych celach niż wymienione w pkt. 1 musi być uzgodnione z dyrektorem Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku poprzez wystąpienie z wnioskiem o pisemną zgodę na wykorzystanie  przedstawionego materiału.
Zgodę można uzyskać piszą wniosek na adres:
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku, ul. Sportowa 30, 38-130 Frysztak
lub
e-mail:  marek.armata@gosir.frysztak.pl
Szczegóły pod numerem  tel. 503-300-552

Opracowanie, tekst i foto
Marek Armata 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM