Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

PIĘKNY DZIEŃ I WSPANIAŁA IDEA – FRYSZTAK W AKCJI POLSKA BIEGA


W sobotę 24.05.014 r. odbył się cykl biegów  zorganizowanych w ramach  ogólnopolskiego weekendu pod hasłem POLSKA BIEGA.
Koordynatorem imprezy był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku.  Akcja od trzech  lat   stała się cykliczną imprezą, którą od samego początku wspiera Wójt Gminy Frysztak Pan Jan Ziarnik.


Tegoroczne biegi przeprowadzone zostały w dwóch etapach. W godzinach przedpołudniowych do startu stanęły przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami przebywającymi na obiektach GOSiRu podczas "Dnia Rodziny", zorganizowanego przez Przedszkole Publiczne nr 1 we Frysztaku. Bieg przedszkolaka podzielony został  na sześć grup.

Biegom towarzyszyła spontaniczna radość i dobra zabawa. Dzieciaki wraz z rodzicami ambitnie pokonały wyznaczony dystans otrzymując gromkie brawa.Druga część akcji rozpoczęła się o godz. 13:00, a uczestnikami biegów mogli być wszyscy chętni niezależnie od wieku i płci.
Na start zgłosiły się osoby, które chciały swoją postawą wesprzeć wspaniałą ideę jaką jest bieganie i nie przestraszyły się fali gorąca. Otwarta część biegów rozpoczęła się od wspólnej rozgrzewki przeprowadzonej przez instruktor GOSiR Panią Iwonę Garncarską. Po rozgrzewce  uczestnicy pokonali tradycyjną 3 km pętlę: GOSIR Frysztak - Kobyle - GOSiR Frysztak .


 Akcja miała na celu zachęcanie do biegania, promowanie zdrowego stylu życia, aktywne spędzanie wolnego czasu oraz przeciwdziałanie poprzez sport różnym patologiom społecznym.
Po biegu wszyscy uczestnicy wzięli udział w losowaniu upominków. Frysztacka akcja była typowym happeningiem promującym zdrowy styl życia 


Serdecznie dziękujemy wszystkim biegaczom za przyjęcie zaproszenia i dobry przykład sportowej postawy.
Dziękujemy Pni Dyrektor i gronu pedagogicznemu Przedszkola Publicznego Nr 1 we Frysztaku za współpracę i możliwość zorganizowania akcji podczas "Dnia Rodziny".0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM