Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

FILM - TRZECI RAZ W NARODOWYM PARKU „SŁOWACKI RAJ”


W dniu 31 maja 2014 r. pięćdziesięcioosobowa grupa turystów wzięła udział w wycieczce  do Narodowego Parku „Słowacki Raj” zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku. 
Tym razem  przygoda wiodła szlakiem: Pila-Piecky-Velky Vodospad-Terasovy Vodospad-Podlesok. 
Narodowy Park „Słowacki Raj” należy do najmłodszych parków narodowych na Słowacji. Znajduje się w centralnej części Wschodniej Słowacji. Najwyższym szczytem na tym terenie jest Predná hoľa (1 545 m n.p.m.), a najniżej położonym punktem jest rzeka Hornád w pobliżu Spiskiej Nowej Wsi (450 m n.p.m.)


Pobyt w parku to prawdziwa frajda uzupełniona drobną dawką adrenaliny. "Słowacki Raj"  ma to do siebie, że trasa potrafi zaskoczyć w najbardziej nieoczekiwanym momencie, a na turystów czekają różnego rodzaju, wręcz survivalowe atrakcje. Zaplanowaną trasę pokonaliśmy wchodząc,  schodząc, podchodząc, wdrapując się i przeskakując oraz przeciskając i zsuwając... !!!
Na drodze mijaliśmy imponujące skały sięgające wysokość kilkudziesięciu metrów oraz  wąwozy, jary i szczeliny.  


Sobotnią przygodę rozpoczęliśmy od miejscowości  Pila, z której wyprowadził nas żółty szlak.  Początkowo łagodne ukształtowanie terenu prowadzące  korytem wąskiego  potoku ze spokojnie  płynącą wodą, nie zapowiadało czekającej nas przygody.  Nie zdążyliśmy jednak do końca się rozleniwić, gdy nagle naszą trasę zagrodziła wysoka na kilkanaście metrów drabina przymocowana do ściany  z której spadała woda  Velkyiego Vodospadu. Część Uczestników chyba na całe życie zapamięta to miejsce :-)
Po wdrapaniu się na górę  długiej drabiny przywitał nas atrakcyjny widok i ciekawe ukształtowanie terenu. Wąskie przejścia skalne, drewniane kładki, drążące skały potoki i  kolejne wodospady towarzyszyły przez większą część trasy.
Tylko ostatni etap marszu pozwolił troszeczkę odpocząć, prowadząc leśnymi drogami i ścieżkami, rzucając w niektórych miejscach widok na Wysokie Tatry . Trasa wycieczki była bardzo atrakcyjna ale wymagała od uczestników ciągłego skupienia, koncentracji i równowagi.
Sobotnia wycieczka to raj dla oczu poparty wyśmienitą atmosferą uczestników.  Z piosenką na ustach i "przytupem autobusowym" wróciliśmy do domu.
Odjeżdżając pożegnały nas szczyty Tatr odsłaniając na dowodzenia swoje oblicze.

Serdecznie dziękujemy Uczestnikom za przyjęcie zaproszenia i miło spędzony czas. Dziękujemy także przewoźnikowi "Marcz-Trans" za bezpieczną podróż. 

Zapraszamy jednocześnie na kolejną wycieczkę. Tym razem będzie to rajd rowerowy po terenie Gminy Frysztak - sobota 07.06.2014 r. - kliknij tu 
Z kolei w niedzielę 08.06.2014 r. zapraszamy na "Piknik Piłkarski" z aktywną strefą dla rodziców i ogródkiem grillowym - kliknij tu. 

Tekst i foto:
Marek Armata 0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM