Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

GMINA FRYSZTAK W AKCJI POLSKA NA ROWERY - FOTO


W sobotę 07.06.2014 r. odbył się rajd rowerowy zorganizowany przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku w ramach akcji pod hasłem „Polska na Rowery”.
Ten wyjątkowy "Weekend" to akcja społeczna o ogólnopolskim zasięgu, która ma na celu namówienie jak największej ilości Polaków do jazdy rowerem. Ideą akcji jest zebranie w jedną całość imprez rowerowych odbywających się w tym samym czasie w całej Polsce.Frysztacka edycja rozpoczęła się zbiórką na parkingu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Po omówieniu zasad bezpieczeństwa, grupa rowerzystów wyruszyła w kierunku Centrum Edukacji Ekologicznej w Chytrówce. Pierwsza część trasy wiodła drogą prowadzącą z Ośrodka  przez  Kobyle do Wiśniowej. Następnie uczestnicy udali się w stronę "Zespołu Schronu Kolejowego - Cieszyna-Stępina". Kolejny etap to malowniczy szlak prowadzący pod górę i przez las. Po kilku kilometrach jazdy rowerzyści dotarli do Centrum Edukacji, gdzie zorganizowane zostało ognisko. Był to czas na odpoczynek, ciepły posiłek,  kawę, herbatę i integrację.Centrum Edukacji Ekologicznej w Chytrówce powstało z przebudowy  dawnej szkoły. Lokalizacja, zacisze miejsca, czyste powietrze i otaczająca przyroda powoduje, że obiekt stał się doskonałym miejscem nie tylko do prowadzenia  edukacji ekologicznej ale także do organizacji warsztatów dla dzieci i młodzieży oraz szkoleń.


Po naładowaniu akumulatorów udaliśmy się w stronę pięknych okolic Huty Gogołowskiej. Kolejne etapy trasy wiodły przez wzniesienie Kamieniec, skąd można było zobaczyć  panoramę Frysztaka i kolejno przez Glinik Górny, Glinik Średni, Frysztak do Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.Trzeba przyznać, że cała trasa jest bardzo atrakcyjna pod względem krajobrazowym i przyrodniczym, oraz historycznym i krajoznawczym. Zróżnicowanie terenu zmienna nawierzchnia i osobliwości przyrody powodują, że podczas jazdy czas upływa bardzo szybko i przyjemnie.


Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za przyjęcie zaproszenia i aktywnie spędzoną sobotę. Dziękujemy Dyrektorowi Z.S. w Stępinie Panu Januszowi Zarszyńskiemu za pomoc w organizacji rajdu i udostępnienie CEE.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW NA NIEDZIELNY FESTYN - SZCZEGÓŁY kliknij tu 

3 komentarze:

  1. Było super, oby więcej takich rajdów z taką "załogą".
    Pozdrawiam wszystkich uczestników i organizatorów.

    OdpowiedzUsuń
  2. Było super, oby więcej takich rajdów z taką "załogą".
    Pozdrawiam wszystkich uczestników i organizatorów.

    OdpowiedzUsuń

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM