Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

COERVER COACHING FESTIVAL CZYLI DZIECIĘCA RADOŚĆ, DOBRA ZABAWA I SPORTOWA RYWALIZACJA


W dniu 08.06.2014 r. na Obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku odbyło się wielkie sportowe widowisko. Wszystko za sprawą pierwszego w Polsce eventu pod nazwą COERVER COACHING FESTIVAL. Był to innowacyjny turniej  piłkarski oparty na formule Champions League. W rozgrywkach udział wzięły dziewczęta i chłopcy z całego Podkarpacia.
Głównym celem imprezy było propagowanie piłki nożnej, wspieranie młodych talentów i rozwijanie pasji wśród dzieci i młodzieży.  Zadaniem Festiwalu była także ogólnopolska promocja Gminy Frysztak i Gminy Wojaszówka jako miejscowości rozwijających nowoczesną infrastrukturę sportową i turystyczną. 


Impreza zorganizowana została dzięki zaangażowaniu, wsparciu i współpracy ludzi, którym leży na sercu promocja aktywnego stylu życia oraz  rozwój sportu i rekreacji wśród najmłodszych mieszkańców naszego regionu.
Rozgrywki miały za zadnie połączyć sportową rywalizację  z dobrą zabawą, integracją i pomocą dla potrzebujących.Był to bardzo udany dzień. Dopisali zawodnicy, rodzice,  goście, humor i ładna pogoda. 
Nowatorska i ciekawa formuła związana z przeprowadzeniem turnieju spowodowała, że na obiektach GOSiRu mogliśmy zobaczyć drużyny najwyższego światowego formatu takie jak  Real, Atletico, Chelsea, PSG, Barcelona, Borussia, Bayern, Manchester ...
W rozgrywkach zagrało równocześnie 64 chłopców i dziewcząt podzielonych na  dwie kategorie wiekowe do 9 lat (2005 i młodsi) i do 11 lat (2003-2004).Festiwal rozpoczął się powitaniem uczestników i zaproszonych gości przez Dyrektora Ośrodka Sportu Pana Marka Armatę oraz występem małych czirliderek, które wprowadziły uczestników w sportowy nastrój.


Następnie głos zabrał Wójt Gminy Frysztak Pan Jan Ziarnik, który zwrócił uwagę na potrzebę wspierania i promowania aktywności fizycznej z udziałem dzieci i ich rodziców.
Kolejnym elementem związanym z rozpoczęciem eventu było połączenie losowania z  prezentacją multimedialną i wystąpieniem Koordynatora Projektu Coerver Coaching Polska Pana Mariusza Paszkowskiego.


 

Po oficjalnym losowaniu z udziałem zaproszonych gości i wręczeniu turniejowych koszulek rozpoczęła się sportowa zabawa. Szesnaście drużyn spotkało się na ośmiu specjalnie przygotowanych boiskach. Wszystkim meczom towarzyszyły emocje ze strony rodziców i spontaniczna radość dzieci. Każda drużyna rozegrała siedem spotkań. Na zakończenie odbyło się podsumowanie Festiwalu połączone z losowaniem piłek i koszulek meczowych, pierwszoligowych zawodników oraz  wręczeniem imiennych dyplomów i słodkich niespodzianek dla wszystkich zawodników.
Był to turniej, w którym wszyscy zostali zwycięzcami  !!!

Oprócz głównej części wczorajszego święta sportu na obiektach GOSiRu odbywały się imprezy towarzyszące z aktywną strefą dziecka i rodzica:* Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Frysztak,
* Nauka uderzeń i etykiety golfowej  pod okiem wykwalifikowanego instruktora PGA Polska Pana Jarosława Lenarta.
* Przejażdżki  na kucykach - Piotr Wiśniowski.
* Zumba- Ewa Armata
* Monster hulajnogi - SKI - Kiczera / Leśna szkoła
* Stoisko Promocyjne przygotowane przez Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Ziemi Frysztackiej - Prezes Magdalena Stefanik
* Autorski model roweru - MPX 4 zaprezentowali Państwo Agnieszka i Piotr  Mikuszewscy.
Można było sprawdzić także  swoje możliwości motoryczne korzystając z najnowocześniejszego systemu pomiarowego i treningowego SMART SPEED.Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, rodzicom, zaproszonym gościom, sponsorom i kibicom za przyjęcie sportowego zaproszenia i liczne przybycie na Festiwal. Serdecznie dziękujemy także  wszystkim, którzy pomogli w organizacji i wsparli młodych piłkarzy.
Szczególne podziękowania składamy na ręce koordynatora Projektu Coerver Coaching Polska Pana Mariusza Paszkowskiego za współpracę i profesjonalne przeprowadzenie rozgrywek.

Galeria zdjęć - kliknij tu 
Galeria 2 - kliknij tu 

ORGANIZATORZY: 
• Coerver Coaching Polska -kliknij tu 
Koordynator Projektu Coerver Coaching Polska -  Mariusz Paszkowski
• Gmina Frysztak -kliknij tu  
- Wójt Jan Ziarnik
• Gmina Wojaszówka -kliknij tu  
- Wójt Sławomir Stefański 
• Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku -kliknij tu  
- Dyrektor Marek Armata


WSPÓŁORGANIZATORZY:
GMKS "Strzelec Frysztak -kliknij tu 
Prezes Mateusz Dyka 
UKS "Wojak" Wojaszówka -kliknij tu 
Trener: Waldemar Szafran
Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku -kliknij tu 

Foto: Joanna Pasek 
Film: Frysztak24 


Wkrótce opublikujemy filmy wykonane za pomocą drona. 
We wtorek 10.06.2014 r. będzie można zobaczyć relację z turnieju przygotowaną przez TVP Rzeszów. 
SPONSORZY:


FUNDACJA NA RZECZ ROZWOJU 
KULTURY ZIEMI STRZYŻOWSKIEJ OTWARTE BASENY KĄPIELOWE BEDĄ CZYNNE OD 28.06.2014 R. 
START GODZ. 9:00 
SZCZEGÓŁY - KLIKNIJ TU 


* * * *


1 komentarze:

  1. Super impreza dla młodych, piłkarskich talentów. Brawa dla zawodników!
    Podziękowania dla pomysłodawców i organizatorów!
    Kto nie był - niech żałuje!!!

    OdpowiedzUsuń

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM