Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

SPORTOWY AKCENT OBCHODÓW DNI ZIEMI FRYSZTACKIEJ 2014


Obchody Dni Ziemi Frysztackiej to coroczny cykl imprez przygotowany przez Wójta gminy  i jednostki organizacyjne.Coroczne święto to mieszkańcy i wspaniała tradycja Frysztaka oraz  koncerty, wystawy gry, turnieje, zawody i zabawy. Wszystko po to abyśmy wszyscy mogli się potkać i miło spędzić czas z dala od trosk dnia codziennego.  
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oprócz pomocy w przygotowaniu sceny na rynku i udostępnieniu obiektów zajął się przeprowadzeniem sportowej części frysztackiego święta.
W dniach 5-6 lipca 2014 r. odbyły się turnieje, które wejdą w stały program obchodów: 


Sportowy akcent obchodów „Dni Ziemi Frysztackiej” rozpoczął się „Turniejem Tenisa Ziemnego Par deblowych o Puchar Wójta Gminy Frysztak.  O godzinie 9: 00 w szranki o to cenne trofeum stanęli tenisiści, którzy w dniu 28.06.2014 r. zwyciężyli kwalifikacje.
Turniej został rozegrany na bardzo wysokim poziomie, a poszczególne pojedynki były bardzo wyrównane. Zawodnicy wykazali się doskonałą formą i wyśmienitymi umiejętnościami.
Puchar Wójta, to zbiór reguł łączących sportową walkę z dobrą zabawą i poszanowaniem przeciwnika. Celem rozgrywek było także propagowanie tenisa ziemnego oraz aktywnego stylu życia wśród mieszkańców naszej gminy.


Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał Pan Wojciech Arciszewski – Menedżer Sportu GOSiR Frysztak.
Oficjalne wyniki:
miejsce I: Kamil Wiśniowski – Konrad Klocek
miejsce II: Jerzy Górka – Janusz Strzępek
miejsce III: Grzegorz Błoniarz – Rafał Mikuszewski
Serdecznie dziękujemy zawodnikom za sportową walkę oraz gratulujemy sukcesu i umiejętności.* * * * * *
 

„Dni Ziemi Frysztackiej” uczcili sparingiem zawodnicy „GAP” Frysztak oraz piłkarze „Orzełka” Brzozów.
W sobotni poranek na obiektach GOSiR Frysztak przy  asyście rodziców odbył się mecz towarzyski , którego celem była integracja i sportowa zabawa.  
Doskonale przygotowane akcje taktyczne i konsekwentna  gra w obronie pokazała pracę trenerów i wysokie umiejętności zawodników.  Mimo iż mecz miał charakter towarzyski ,młodzi piłkarze dali z siebie wszystko prezentując prawdziwy futbol . 
Doskonała atmosfera przeplatana była rywalizacją nad którą górowała idea Fair Play.  Rozgrywki były także sposobnością do wymiany doświadczeń oraz  okazją do pożegnania stacjonującego od tygodnia w GOSiRze obozu  „Orzełków” z Brzozowa.* * * * * *

Po zakończeniu przedpołudniowych rozgrywek przyszedł czas na popołudniowe wzmagania. O godzinie 18:00 na korcie GOsiRu pojawili się miłośnicy koszykówki.  Zespoły z  Brzozowa, Frysztaka i Strzyżowa stanęli do rywalizacji w „Tunieju Streetball o Puchar Frysztaka”. 
Podczas poszczególnych pojedynków widać było pasję i zaangażowanie zawodników.  Precyzyjne rzuty i podania oraz efektowne akcje towarzyszyły rozgrywkom.  
Nad prawidłowym przebiegiem Turnieju czuwał Pan Wojciech Arciszewski – Menedżer Sportu GOSiR Frysztak. 

Oficjalne wyniki. 
miejsce I: ALTA BRZOZÓW II
miejsce II:  STAWIAMY NA SZYBKOŚĆ 
miejsce III: ALTA BRZOZÓW I
miejsce IV: KEVIN SAM W DOMU
miejsce V: POLSH MEKERS 
Dziękujemy wszystkim zawodnikom za przyjęcie zaproszenia i sportową zabawę.

* * * * * ** * * * * *


Siatkówka plażowa to dyscyplina, która kojarzona jest z latem, słońcem i basenem. Frysztak z kolei jest miejscowością, która posiada doskonale rozwiniętą letnią infrastrukturę sportową i spełnia wszystkie kryteria niezbędne do przeprowadzenia praktycznie każdego rodzaju turnieju. Wraz z uruchomieniem Otwartych Basenów Kąpielowych GOSiRu, każdego roku życiem zaczyna tętnić także boisko plażowe. Tak też stało się w dniu dzisiejszym za sprawą finałów „Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Wójta Gminy Frysztak” zorganizowanego z okazji obchodów Dni Ziemi Frysztackiej. Rozgrywkom towarzyszyło dużo pozytywnych emocji i prawdziwa walka. 
Zawodnicy walczyli o puchar Wójta z wielką determinacją pokazując sportowy pazur i  zaangażowanie. Świadomość idei turnieju powodowała, że wszyscy bawili się bardzo dobrze, a wynik pełnił drugorzędną rolę. 

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał Pan Mateusz Kosiba:
Oficjalne wyniki:
miejsce I: Kamil Wiśniowski – Przemysław Pasterczyk 
miejsce II: Michał Durek – Kacper Gugała 
miejsce III: Marek Armata – Mateusz Dyka 
miejsce IV: Marcin Kuchała – Damian Żarek 
Dziękujemy zawodnikom za plażową zabawę i sportową postawę. 


* * * * * *Sportowa sobota przebiegająca pod egidą Dni Ziemi Frysztackiej zakończyła się nocnym pływaniem. Po całym dniu sportowych emocji przyszedł czas na odpoczynek i rekreację.  Otwarte Baseny Kąpielowe Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku w ramach swojej oferty organizują różnego rodzaju innowacyjne formy wypoczynku. Jedną z takich propozycji jest nocne wejście na baseny. 
Wszyscy amatorzy pływania, aktywnego wypoczynku i zabawy w wodzie mogli miło spędzić czas w godzinach w których zwykle basen jest zamknięty. 
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z naszego zaproszenia.
Więcej na temat basenów - kliknij tu 
Kamera On-Line - kliknij tu  


* * * * * *
Po sobotnich zmaganiach gier podwójnych przyszedł czas na single. W niedzielę 06.07.2014 r. tenisiści ziemni stanęli do walki w „Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy Frysztak”.  Niedzielne finały poprzedzone były eliminacjami, które odbyły się 21.06.2014 r. Walka turniejowa trwała ponad pięć  godzin dostarczając wiele emocji i dużo zabawy. Turnieje tenisa ziemnego weszły w stały program sportowej części obchodów Dni Ziemi Frysztackiej jako element promujący zdrowy styl życia, oraz wzorce uczciwej sportowej postawy.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała Pani Iwona Garncarska – Instruktor GOSiR Frysztak.
Oficjalne wyniki:
miejsce I Kamil Wiśniowski 
miejsce II Jerzy Górka 
miejsce III Kacper Sokołowski
miejsce IV Wilusz Tomasz 

Serdecznie dziękujemy zawodnikom za sportową walkę, gratulujemy także wyników i umiejętności.


* * * * * *
Trzeci dzień imprez, odbył się w całości na na obiektach GOSiRu. Zawody sportowo-pożarnicze, liczne występy, gwiazdy wieczoru, starania organizatorów i piękna pogoda przyciągnęły rzeszę ludzi, którzy świetnie się bawili. 


Dni Ziemi Frysztackiej oprócz stworzenia możliwości spotkania się w gronie mieszkańców gminy i odpoczynku od codzienności mają za zadanie wzmacniać tożsamość, kulturę i tradycję gminy. 
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i licznie przybyli aby uczcić frysztackie święto. 


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM