Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

NOWOCZESNE OBIEKTY O EUROPEJSKIM STANDARDZIE - STARTUJEMY I ROZWIJAMY TURYSTYKĘ W GMINIE FRYSZTAK


To już pewne Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku w  maju 2015 r. rozpocznie wdrażanie całorocznych usług hotelarskich. W Ośrodku będzie można wynająć miejsca noclegowe o nowoczesnym standardzie. Oferta skierowana jest do klientów indywidualnych i grup zorganizowanych. Baza pozwala także na organizację szkoleń, konferencji,  spotkań firmowych i imprez rodzinnych.

(pokoje jedno, dwu, trzy, cztero i pięcio osobowe)

Goście będą mieli do dyspozycji jedenaście pokoi 1,2,3,4 i 5-cio osobowych oraz dwie sale wielofunkcyjne, kuchnię ze zmywalnią i saunę.  W bieżącym roku będziemy mogli pomieścić jednocześnie 33 osoby (docelowo baza będzie mogła przyjąć do  55 osób).
Na terenie bazy szkoleniowo-wypoczynkowej dostępny jest Internet w standardzie WiFI i Ethernet oraz  TV. Pokoje wyposażone są w łazienki z pełnym węzłem sanitarnym, a dolna część obiektu dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 (sala multimedialna i stołówka)

Zadbaliśmy także o bezpieczeństwo - baza posiada nowoczesną  instalację PPOŻ wraz z systemem oddymiania i alarmem. Tren jest ogrodzony i monitorowany. Planowy jest także zakup instalacji antywłamaniowej obsługiwany przez firmę ochroniarską.


(pokoje z pełnym węzłem sanitarnym (łazienka w każdym pokoju)

W skład kompleksu frysztackiego Ośrodka wchodzi jedenaście obiektów sportowo-rekreacyjnych i turystycznych na 4,5 ha powierzchni: otwarty basen kąpielowy, kort tenisowy o nawierzchni poliuretanowej, płyta główna boiska piłkarskiego, płyta treningowa oraz boisko rekreacyjne, plac zabaw, otwarta siłownia, uniwersalne boisko asfaltowe, boisko plażowe, sala gimnastyczna, drewniana altana i zadaszona scena estradowa.

(obiekty sportowo-rekreacyjne z oświetleniem pozwalającym na organizację zajęć nocą)

W ostatnim miesiącu Ośrodek wdrożył regulaminy, cenniki i wzory kart meldunkowych. Opracowano wzory umów oraz system rezerwacji. Zmienił się także wewnętrzny system organizacji pracy i zakres czynności pracowników.

(budynek GOSiR)

Nowa oferta GOSiRu ukierunkowana jest na wspieranie lokalnej strategii  rozwoju  turystyki. Jest to ważna gałąź gospodarki na świecie. Dochody w Polsce z turystyki w 2014 r. wynoszą 104 miliardy złotych.  Szacowane zatrudnienie w branży turystyczne w naszym kraju wynosi 760 000 osób.

(Otwarte Baseny Kąpielowe GOSiR Frysztak)

Dlaczego warto postawić na turystykę ?
Atrakcyjność turystyczna regionu może być oceniana przez pryzmat wielu czynników, które spełniamy w stu procentach:
- gmina Frysztak zlokalizowana jest w pięknym miejscu na terenie Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego i  wraz z rozległymi terenami chronionymi jest atrakcyjna turystycznie  ale nie pozwala na rozwój przemysłu,
- na terenie gminy spotkać można unikatową roślinność oraz liczną zwierzynę,
- gmina kryje w sobie niesamowite zabytki, imponujące budowle historyczne, piękne obiekty sakralne oraz bogaty folklor,
- połączenie doskonałej komunikacji (droga 988 i linia kolejowa) z rozległymi terenami zielonymi, lasami i rzeką Wisłok,
- mieszkańcy gminy wykonują lokalne wyroby rękodzielnicze, produkują zdrową żywność oraz świadczą szereg usług niezbędnych dla tworzenia turystyki. 

(imprezy organizowane przez GOSiR Frysztak)

Potencjał Frysztaka do tworzenia turystyki:
- organizacja noclegów,
- produkcja zdrowej żywności,
- tworzenie punktów gastronomicznych,
- sprzedaż wyrobów rękodzielniczych,
- produkcja pamiątek,
- sprzedaż usług transportowych i mechanicznych,
- organizacja salonów odnowy biologicznej,
Eventy sportowo-rekreacyjne:
- spływy kajakowe,
- rajdy rowerowe,
- piesze wędrówki,
- biegi na orientację połączone ze zwiedzaniem zabytków i obiektów sakralnych,
- nordic walking,
- aerobik i aqua aerobik,
- zawody wędkarskie,
- grzybobranie.


 (Zespół Schronu Kolejowego / odnawianie szlaków turystycznych)

Kto ma szczególny wpływ na rozwój turystyki:
- przedstawiciele władz samorządowych - Wójt Gminy Frysztak Pan Jan Ziarnik (rozbudowa i modernizacja Ośrodka Sportu wraz z modernizacją i doposażeniem Ośrodka Kultury. Rozbudowa gminnej floty samochodowej, modernizacja rynku itp).  
- jednostki organizacyjne gminy - GOSiR, GOK, Biblioteka, szkoły, GZK (tworzenie bieżącej oferty wypoczynkowej, kulturalnej i rekreacyjnej oraz utrzymywanie sieci wodociągowej itp.). 
- przedstawiciele organizacji pozarządowych - prezesi i członkowie stowarzyszeń działający w zakresie promocji gminy Frysztak, 
- przedsiębiorcy - sektor prywatny rozwijający gospodarstwa agroturystyczne, stadniny koni, właściciele firm, przewoźnicy itp. 
- wytwórcy - producenci miodów, win, zdrowej żywności i swojskiego jadła,
- rękodzielnicy - osoby produkujące pamiątki, itp.  
Turystyka w ostatnich latach uznawana jest za  dziedzinę gospodarki, która ma ogromny wpływ na ekonomię wielu miejscowości. Wraz z turystyką poprawia się poziom życia, rozwój społeczny i cywilizacyjny. Turystyka ma jednak swoje wymagania związane chociażby ze współpracą i inwestowaniem w infrastrukturę. O turystyce mówi się że jest to najbardziej zespołowa gra na świecie.
N A S I   P A R T N E R Z Y 
K L I K N I J   W  O B R A Z E K 


ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z OFERTY OŚRODKA SPORTU 

AKTUALNY CENNIK - KLIKNIJ TU   


WKRÓTCE ZAPROSIMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU  W DNIACH OTWARTYCH 

BAZY SZKOLENIOWO-WYPOCZYNKOWEJ 

Opracowanie
Marek Armata1 komentarze:

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM