Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

REPREZENTACJA FRYSZTAKA W ZAWODACH O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO


Marszałek Województwa Podkarpackiego Pan Władysław Ortyl dba nie tylko o infrastrukturę i rozwój gospodarczy regionu ale także o zdrowie samorządowców, integrację i promocję Podkarpacia. Piątkowe zawody pokazały, że samorządowcy chcą uczestniczyć w rywalizacji sportowej i dostrzegają potencjał turystyczny i krajobrazowy oraz widzą potrzebę inwestowania w działalność promującą zdrowy i aktywny wypoczynek jako najlepszą inwestycję w przyszłość.

  
W dniu 03.03.2017 r. odbyły się „III Podkarpackie Mistrzostwa Samorządowe w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego”. W Zawodach  udział wzięło blisko 50- ciu przedstawicieli samorządów, a  wśród nich tradycyjnie reprezentanci gminy Frysztak. Reprezentacja naszego samorządu wywalczyła drużynowo wysokie trzecie miejsce mimo bardzo wysokiego poziomu zawodów. Świetnie zaprezentowali się także nasi sąsiedzi z Wiśniowej.Organizatorami imprezy byli:
Marszałek Województwa Podkarpackiego,
Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych,
Burmistrz Miasta i Gminy Lesko,
Gospodarzem mistrzostw był Ośrodek Sportów Zimowych „Lesko-Ski” Weremień, 
Celem zawodów była integracja samorządów, rozwój aktywności fizycznej w samorządach oraz poruszenie istotnych kwestii/problemów związanych z rozwojem dyscyplin sportów w woj. podkarpackim. 
Stoją od lewej: 
Wójt Gminy Frysztak: Jan Ziarnik, Marszałek Województwa Podkarpackiego: Władysław Ortyl,
Dyrektor GOSiR Frysztak: Marek Armata, Instruktor GOSiR Frysztak: Urszula Capiga

Na sukces drużynowy złożyły się wyniki indywidualne. Zawodnicy rywalizowali w konkurencji slalom gigant podzielonej na  trzy kategorie:  kobiety - władze i pracownicy samorządowi, mężczyźni - władze samorządowe, mężczyźni - pracownicy samorządowi.
Wyniki drużynowe:
Gmina Frysztak drużynowo - miejsce III
Wyniki indywidualne:
Instruktor GOSiR Frysztak: Urszula Capiga - miejsce III
Wójt Gminy Frysztak: Jan Ziarnik - miejsce V
Dyrektor GOSiR Frysztak: Marek Armata - miejsce IV
W wielu przypadkach o miejscach decydowały dosłownie setne sekundy. 
Z gminy Wiśniowa najlepiej zaprezentował się Przewodniczący Rady Pan Łukasz Dziok  zdobywając II miejsce w swojej kategorii.


Organizatorzy zadbali także o świetną atmosferę poprzez organizację wyścigu na workach wypchanych sianem. Dzięki tej zabawie uczestnicy mieli możliwość przypomnienia sobie jak dawniej bawiono się na śniegu oraz mogli wziąć udział w konkurencji na wesoło, która rozbawiła wszystkich. Najlepszym zawodnikiem w tej konkurencji okazał się Dyrektor GOSiR Frysztak Pan Marek Armata.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom zdobytych miejsc i dziękujemy za wspólną rywalizację w duchu Fair Play. Gratulacje kierujemy także dla organizatorów za to, że mimo wiosennej aury udało im się świetnie przygotować stok i sprawnie przeprowadzić zawody. 


Opracowanie
Marek Armata

Oczywiście trenowaliśmy na wyciągach narciarskich w Gogołowie "Pod Dziedzicem" :-) 


Więcej zdjęć i pełna tabela wyników wkrótce na  stronie Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych oraz na stronie GOSiR Frysztak. 
0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM