Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

DNI ZIEMI FRYSZTACKIEJ 2017 – TRADYCJA, KULTURA, TOŻSAMOŚĆ , HISTORIA I WSPÓLNIE SPĘDZONY CZAS


W dniach 30.06.2017 - 03.07.2017 r. odbyły się obchody „Dni Ziemi Frysztackiej 2017”. Mieszkańcy gminy oraz goście z sąsiednich miejscowości bawili się podczas trzydniowej imprezy zorganizowanej w oparciu o gminne tradycje i tożsamość. Dni Ziemi Frysztackiej to dziedzictwo kulturowe, które ma historyczne znaczenie w życiu społeczności lokalnej. 

Wernisaż  wystawy "Fastrygi"                                        Nocne pływanie
Promocja książki                                             Finały tenisa ziemnego 
Program obchodów DZF 1017 zawierał:
Wernisaż wystawy twórczości Pana Pawła Armaty - „Fastrygi”. Promocję Książki Pani Agaty Zahuty: „Frysztak i okolice. Podróż ze starą fotografią”, Blok imprez sportowych rozgrywanych o mistrzostwo gminy Frysztak oraz  nocne pływanie. Podczas DZF można było kupić lokalne wyroby udając się na coroczny Jarmark Frysztacki. 

Jarmark Frysztacki                          Finały turnieju koszykówki 

Dla uczestników wystąpił Kabaret RAK, który bawił śmieszył i pozwolił nabrać dystansu do samych siebie. W godzinach wieczornych i nocnych można było bawić się przy występach zespołów: 
TE SKAPSIE, MYTHOS, TOP GIRLS. 

 DZF 2017 Joanna Pasek                                                                       
Imprezy na obiektach GOSiRu

Oczywiście w programie znalazły się tradycyjne gminne zawody sportowo pożarnicze, w których rywalizowali strażacy wszystkich miejscowości gminy Frysztak. W tym dniu Ochotnicza Straż Pożarna z Glinika Górnego prowadziła zbiórkę pieniędzy dla druhny Aleksandry Błażejowskiej. 
Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych mieszkańcach - dzieciaki mogły wziąć udział w zabawach z animatorami oraz spędzić czas w wesołym miasteczku. Na zakończeni wszyscy mogli podziwiać pokaz sztucznych ogni. 


 Gminne zawody sportowo-pożarnicze 2017 

Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Frysztak, Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku, Biblioteka Publiczna we Frysztaku, Gminny Zakład Komunalny we Frysztaku, Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP we Frysztaku.
Patron medialny - www.frysztak24.pl  


Dziękujemy wszystkim, którzy spędzi z nami weekend oraz włączyli się w pomoc organizacyjną.  W obchodach Ziemi Frysztackiej najważniejsze jest to, że były to dni, w których mogliśmy się wspólnie spotkać, porozmawiać i spędzić czas w gronie rodziny, znajomych i przyjaciół.
Galeria zdjęć Pawła Matusza - kliknij tu 

FILM - GMINNE ZAWODY SPORTOWO - POŻARNICZE


MUSZTRA 


POKAZ SZTUCZNYCH OGNI

Opracowanie
Marek Armata
--------------------------------------------------------------
W artykule wykorzystano zdjęcia autorstwa:
Joanny Pasek,  Tomasza Salamona, Natalii Rakowskiej, Marka Armaty
Film i galeria zdjęć: Paweł Matusz0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM