Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

SPORT, TURYSTYKA I EDUKACJA W RAMACH AKCJI „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO … NAD WODĄ”


W dniu 21.07.2017 r. dzięki współpracy gmin Frysztak i Wiśniowa z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie odbyła się akcja promująca sport i turystykę z edukacją bezpieczeństwa nad wodą.  W tym dniu miłośnicy aktywnego stylu życia oraz osoby zajmujące się organizacją wypoczynku uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji pod hasłem: „Kręci Mnie Bezpieczeństwo… nad Wodą”. 


Partnerami projektu są: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Zarząd Główny Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Polski Związek Żeglarski, Polski Związek Wędkarski, Centrum Turystyki Wodnej Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.


Uczestnicy piątkowych działań na rzecz bezpieczeństwa i turystyki pieszo, rowerem i w kajaku wyruszyli na przystań do Markuszowej aby wspólnie uczestniczyć w pokazie pozorowanej akcjiratowniczej przeprowadzonej przez Strażaków PSP Strzyżów w ramach programu MSWiA. Czynności ratownicze miały za zadanie uświadomić dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym  jakie zagrożenia może nieść za sobą nieodpowiedzialne przebywanie nad wodą.


Uczestnicy podczas spektakularnej akcji  przeprowadzonej przez  strażaków  zobaczyli  jak wygląda profesjonalna akcja udzielania pomocy nad rzeką oraz mieli możliwość przekonania się że  nasze służby przygotowane są do niesienia  pomocy nie tylko podczas pożarów  i wypadków drogowych ale także podczas zagrożeń życia i zdrowia osobom uprawiającym sporty wodne i wypoczywającym nad rzeką. 


Miejsce pokazu nie zostało wybrane przypadkowo ponieważ przystań w Markuszowej jest elementem 22 kilometrowego szlaku Wodnego rzeki Wisłok prowadzącego od Wojaszówki poprzez Frysztak do Wiśniowej na którym odbywają się imprezy o charakterze turystycznym, sportowym i rekreacyjnym. Nad jedną z największych rzek Podkarpacia wypoczywają także rodziny, często można spotkać wędkarzy.

Jedną z największych imprez organizowanych nad Wisłokiem w naszym regionie jest ogólnopolski spływ kajakowy, który przyciąga ponad 200-stu uczestników. Dzięki inicjatywie trzech gmin: Frysztak, Wiśniowa, Wojaszówka oraz zaangażowaniu ośrodka sportu i  ośrodka kultury oraz fundacji kajakowej Tołhaj  22 kwietnia 2017 r. Podczas VI Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego oddano do użytku szlak wodny – kliknij tuDzisiaj szlak kajakowy łączy ludzi, sport, wypoczynek oraz promocję turystyki i bezpieczeństwa. Ze wspólnej akcji wynieśliśmy to że podstawowym elementem każdego wypoczynku jest własnie bezpieczeństwo. Udane wakacje to wakacje bez wypadku. Mamy nadzieję, że uświadomienie zagrożeń i pobudzenie wyobraźni  pozwoli uniknąć wypadków podczas aktywnego wypoczynku i pobytu nad Wisłokiem.
Pokaz wykonany przez strażaków zasługuje na najwyższe uznanie - gratulujemy ...


W imieniu wszystkich organizatorów serdecznie dziękujemy uczestnikom za przyjęcie zaproszenia i wspólnie spędzone popołudnie. Wszystkim Państwu życzymy udanych i bezpiecznych wakacji 2017 
----------------------------------------------------------------------------------------------
Organizatorami akcji w ramach programu "Kręci Mnie Bezpieczeństwo nad Wodą" byli:
Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Strzyżowie - kliknij tu,
Wójt Gminy Frysztak Pan Jan Ziarnik - kliknij tu,
Wójt Gminy Wiśniowa Pan Marcin Kut - kliknij tu
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku - kliknij tu ,
Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku - kliknij tu ,
Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniowej - kliknij tu ,
Fundacja Kajakowa Tołhaj GDK - kliknij tu,  
Wypożyczalnia Kajaków Frysztak - kliknij tu  ,
Szlak Wodny Rzeki Wisłok - kliknij tu 
Fundacja Cherry Home z Wiśniowej - kliknij tu  
Partnerzy medialni:
TVP3 Rzeszów - kliknij tu 
www.frysztak24.pl - kliknij tu  
www.strzyżowiak.pl  - kliknij tu 


Pierwsza relacja TVP3 Rzeszów wyemitowana będzie w sobotę 22.07.2017 r. o godz. 18:30 oraz wtorek i czwartek.
Zapraszamy także do śledzenie stron www.frysztak24.pl i www.strzyzowiak.pl oraz www.kppspstrzyzow.pl


Opracowanie
Marek Armata 
0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM