Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

"ŁĄCZY NAS PASJA" - ROK WSPÓŁPRACY DLA ROZWOJU SPORTU, TURYSTYKI I ZDROWEGO STYLU ŻYCIA


Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we  Frysztaku  w roku 2018 będzie realizował zadania pod hasłem „Łączy nas Pasja”. Chcemy poprzez współpracę z osobami merytorycznymi i zaangażowanymi w działalność na rzecz gminy Frysztak  promować sport, zdrowy styl życia i aktywny wypoczynek oraz zarażać uśmiechem, pozytywnym nastawieniem i budować pozytywny wizerunek gminy. 
Rozpoczynamy od współpracy w zakresie rozwoju sportu, ale to dopiero początek tegorocznych planów. Przykładem współpracy jest Frysztacka Amatorska Liga Piłkarska, która łączy miłośników piłki nożnej oraz zawodników "Strzelca" Frysztak, "Orła" Lubli i "Skarbka" Gogołów -w rozgrywkach na dzień dzisiejszy gra ponad 150-ciu piłkarzy. Liga cieszy się także dużą rzeszą kibiców za co serdecznie dziękujemy.
Kolejną inicjatywą, która się rozwija jest Gminna Akademia Piłkarska, która skupia 70 zawodników oraz ich rodziców. Mówiąc o sporcie nie możemy zapomnieć o czirliderkach, które składają się z 50 dziewczynek oraz rodziców  w dwóch grupach wiekowych: Frysztacki Dance i Małe Gigantki.
W bieżącym roku planowane jest także utworzenie Fundacji Talentów. która otworzy nowe możliwości rozwoju sportu i stworzy nowe miejsca pracy.
Wkrótce dostępne pierwsze gadżety promujące wspólne działania GOSiRu, Strzelca, Akademii Piłkarskiej i Frysztackiej Ligi. 

Kolejnym działaniem będzie promocja turystyki i wypoczynku. Efekty będą widoczne już w pierwszym kwartale roku.  Wszystko dzięki Współpracy Ziemi Frysztackiej - Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju, Stowarzyszania Kobiet Ziemi Frysztackiej oraz GOSiRu, w którym będzie siedziba nowo powstałej inicjatywy. Jak wszystko poskłada się zgodnie z planem dzięki wymienionym stowarzyszeniom mieszkańcy gminy Frysztak oraz goście spoza naszego regionu będą mogli wypożyczyć kajaki, rowery i narty biegowe.Bardzo cenimy sobie współpracę z miłośnikami dwóch kółek. Przy współpracy z pasjonatami wycieczek rowerowych, Grupy Rowerowej Gogołów oraz producentem MPX4 będziemy oznaczać szlaki rowerowe w naszej gminie.


Planowana jest również kontynuacja współpracy z Fundacją Kajakową Tołhaj GDK, z którą wspólnie tyczyliśmy szlak kajakowy oraz organizujemy imprezy takie jak Ogólnopolski Spływ Kajakowy Rzeką Wisłok, Dzień Dziecka w Kajaku oraz Kajakowe Mikołajki. Obecnie analizujemy utworzenie Podkarpackiego Oddziału Polskiego Związku Kajakowego.


Będziemy starali się także wzmocnić współpracę z agroturystami i osobami, które mogą włączyć się w rozwój rynku turystycznego gminy Frysztak.
Z pewnością kontynuować będziemy współprace z gminnymi jednostkami organizacyjnymi, organizacjami pozarządowymi oraz placówkami oświatowymi. 

DOŁĄCZ DO NAS - ZAPRASZAMY !
kontakt: Marek Armata tel. 503-300-552 e-mail: marek.armata@gosir.frysztak.pl

Opracowanie:
Marek Armata0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM