Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

FORUM TURYSTYCZNE W WIŚNIOWEJ - BĘDZIEMY I DZIĘKUJEMY ZA ZAPROSZENIEW piątek 13 kwietnia 2018 r. w sali Ośrodka Kultury w Wiśniowej odbędzie się Forum Turystyczne, którego zadaniem będzie promocja lokalnego potencjału turystycznego oraz integracja osób świadczących usługi z zakresu promocji i rozwoju turystyki. Dzięki współpracy i uprzejmości Organizatorów wśród prelegentów, którzy będą omawiać tematy związane z turystyką znaleźli się między innymi  przedstawiciele  naszej gminy:  Pani   Magdalena Śliwka będzie omawiać Turystykę gminy Frysztak z kolei Pan  Marek Armata, przedstawi zagadnienia związane z organizacją i funkcjonowaniem szlaku kajakowego rzeki Wisłok. 
Organizatorami Forum jest Wójt Gminy Wiśniowa oraz Fundacja Cherry Home. P r o g r a m:
godz. 15:30 - Otwarcie Forum,
godz. 15:40 - Potencjał turystyczny i kulturowy Gminy Wiśniowa – poznajmy się: Fundacja „Cherry Home”, gminny szlak rowerowy: Witold Grodzki, przewodnik i znakarz szlaków PTTK,
godz. 16:10 - Sprzedaż produktów lokalnych i funkcjonowanie gospodarstw agroturystycznych: Ludmiła Chmielowska - Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego,
godz. 16:35 - Tworzenie produktu lokalnego w oparciu o rękodzieło, kultura ludowa jako atrakcja turystyczna: Ewelina Matusiak - Wyderka - Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej (przykłady dobrych praktyk),
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Przerwa kawowa, degustacje regionalnych potraw: Koło Gospodyń Wiejskich z Wiśniowej
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
godz. 18:00 
- Turystyka w Gminie Frysztak: Magdalena Śliwka, Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju „Ziemia Frysztacka”,
- Szlak wodny rzeki Wisłok: Marek Armata - Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku,
godz. 18:30 - Rozwój enoturystyki w Gminie Wiśniowa: Bolesław Kazalski  - „Enoturystyka w Macieja w Kalembinie”,
godz. 18:50 – 19:30  – prezentacje wystąpienia zaproszonych gości podsumowanie.

Do zobaczenia na Forum: 
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie, współpracę
 i możliwość dzielenia się informacjami 
związanymi z rozwojem usług turystycznych w naszym regionie.
W imieniu Organizatorów Zapraszamy 

Dyrektor GOSiR Frysztak 
Marek Armata 
Prezes Stowarzyszenia: "Ziemia Frysztacka"
Magdalena Śliwka

INFORMACJA OD ORGANIZATORA
Fundacja Cherry Home, w ramach realizacji zadania publicznego dofinansowanego z budżetu Gminy Wiśniowa, serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych - tematyką agroturystyki, produktów lokalnych, rękodzielnictwa, szlaków rowerowych i kajakowych, marketingu miejsca, miłośników przyrody, naszego regionu, w którym dostrzegają potencjał turystyczny i kulturowy - 
na FORUM TURYSTYCZNE „Na wiśniowym szlaku”, które odbędzie się 13 kwietnia 2018 r. w godzinach 15:30 – 19:30 w sali Ośrodka Kultury w Wiśniowej.
Podczas spotkania wysłuchamy kilku ciekawych prelekcji tematycznych: wyjaśnimy zasady funkcjonowania gospodarstw agroturystycznych oraz możliwości sprzedaży produktów lokalnych, dowiemy się, w jaki sposób rękodzieło może stać się produktem lokalnym, a kultura regionalna atrakcją turystyczną na przykładzie Uniwersytetu Ludowego w Woli Sękowej, poznamy tajemnicę sukcesu „Chutoru Gorajec”, przy którym jest organizowany słynny na całą Europę Festiwal Kultur Pogranicza „Folkowisko”, zdradzimy kulisy powstawania nowych tras rowerowych wokół Gminy Wiśniowa oraz jak bezpiecznie korzystać ze szlaków wodnych podczas spływów kajakowych, przybliżymy atrakcje turystyczne Gmin Frysztak i Wiśniowa oraz przedstawimy istniejące i powstające gospodarstwa agroturystyczne naszej gminy. A podczas przerwy zaprosimy na degustację regionalnych przysmaków.
Forum to otwarta przestrzeń wymiany informacji, poglądów, wiedzy i doświadczenia.  Forum będzie nie tylko okazją zaakcentowania atrakcji i potencjału turystycznych naszego regionu, lecz również szansą na zdobycie nowych kontaktów oraz nawiązania współpracy.

Stawiamy na edukację, doświadczenie, promocję, a co za tym wszystkim idzie –na ROZWÓJ naszego regionu Karpackiego, Pogórzańskiego, który z istniejącymi walorami krajobrazowo-przyrodniczymi może śmiało zaistnieć  w Kanonie Najpiękniejszych Miejsc Polski!


Zapraszamy w imieniu Organizatorów oraz Prelegentów.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM