Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

KAJAKOWY WEEKEND DZIECKA W GMINIE FRYSZTAK - 130 dzieciaków w kajakach


Kajakowy Weekend Dziecka, to wspaniała inicjatywa wspierana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Kajakowy. Ideą imprezy jest przede wszystkim promocja kajakarstwa oraz zdrowego stylu życia i rodzinnego wypoczynku. Istotnym elementem kajakowego dnia dla najmłodszych jest również możliwość spędzenia czasu na łonie natury wśród otaczającej przyrody.  Doskonała frekwencja pokazała, że wypoczynek w Dolinie Rzeki Wisłok cieszy się bardzo dużą popularnością. W kajakowym weekendzie dziecka udział wzięło ponad 130 dzieciaków oraz rodzice, dziadkowie, ciocie, wujkowie i miłośnicy zdrowego stylu życia. 


W sobotę 16.06.2018 r. Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku oraz Fundacja Kajakowa TOŁHAJ-GDK dzięki wsparciu MSiT i PZKaj oraz współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną z Kobyla, Sołectwem Kobyle, Kołem Gospodyń Wiejskich z Kobyla ,Gminnym Ośrodkiem Kultury z Frysztaka, Spółką „Dolina Wisłoka” i Starą Wędzarnią” Frysztak zorganizowali aktywny dzień, który zapadnie na długo w pamięci najmłodszych mieszkańców naszego regionu. 
 Impreza została objęta patronatem honorowym przez wójta gminy Frysztak Pana Jana Ziarnika oraz otrzymała środki z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Kajakowy Weekend Dziecka odbył się w miejscowości Kobyle gmina Frysztak na przystani „Pod Herbami” gdzie rozpościera się panorama  Frysztaka w otoczeniu Pogórza Strzyżowskiego i Dynowskiego. 


Dzięki współpracy tak wielu osób i różnego rodzaju podmiotów dzieciaki brały udział w grach, zabawach, konkurencjach kajakowych, konkursach plastycznych oraz spływach rekreacyjnych na dystansie 1,5 km. Na wszystkich czekał także ciepły posiłek oraz medale, dyplomy i upominki. Nad  bezpieczeństwem uczestników czuwali ratownicy, instruktorzy kajakarstwa oraz rodzice, którzy pomagali swoim pociechom stawiać pierwsze kajakowe kroki. Nie zabrakło występów czirliderek oraz  treningu  zawodników Gminnej Akademii Piłkarskiej.
Najważniejszym elementem „Kajakowego Weekendu Dziecka” była dobra zabawa, integracja i uczciwa rywalizacja zgodnie z ideą FairPlay. Kajakowy Weekend Dziecka pokazał, że współpraca dla dobra dzieci i rozwoju kajakarstwa przynosi efekty i daje przykład tego, że region Doliny Wisłoka jest atrakcyjnym miejscem do rodzinnego spędzania czasu. Ministerstwo Sportu i Turystyki przekazało środki w wysokości 2900 zł, które w pełni zostały wykorzystane do promocji kajakarstwa. Kajakowy Weekend Dziecka odbył się w czterech miejscach w Polsce, dlatego bardzo się cieszymy, że jesteśmy w czwórce tych, którzy otrzymali dofinansowanie. Serdeczne podziękowania kierujemy do dzieciaków wraz z rodzicami za przyjęcie zaproszenia i wspólnie spędzoną sobotę. Dziękujemy strażakom OSP Kobyle, Paniom z KGW z Kobyla, Pani Dyrektor i Pracownikom GOK Frysztak, Właścicielowi Starej Wędzarni Frysztak oraz  Właścicielom sieci sklepów Sport 4U. Dziękujemy trenerom i rodzicom z Gminnej Akademii Piłkarskiej oraz pracownikom Spółki Dolina Wisłoka za pomoc w organizacji imprezy. Dziękujemy wypożyczali Turismusan oraz Gminnej Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Frysztaka za wsparcie imprezy. Podziękowania dla redaktora Frysztak24 za patronat medialny. 

ORGANIZATORZY I PARTNERZY:
Ministerstwo Sportu i Turystyki we Frysztaku - kliknij tu 
Polski Związek Kajakowy – Kajaki dla Wszystkich - kliknij tu 
Wójt Gminy Frysztak Pan Jan Ziarnik - kliknij tu  
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku - kliknij tu ,  
Fundacja Kajakowa Tołhaj GDK - kliknij tu,
Ochotnicza Straż Pożarna z Kobyla - kliknij tu  
Sołectwo Kobyle - kliknij tu  ,
Koło Gospodyń Wiejskich z Kobyla , 
Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku - kliknij tu,
Spółka Dolina Wisłoka - kliknij tu  
Stara Wędzarnia Frysztak - kliknij tu 
Ośrodek Kultury we Frysztaku - kliknij tu  
Wypożyczalnia kajaków TURIZMUSAN - kliknij tu 
Kanokajaki - kliknij tu
INVENTO  - kliknij tu 
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Frysztaku.
Sieć sklepów Sport 4U - kliknij tu 
------------------------
Patron medialny Frysztak24.pl - kliknij tu 
------------------------
Medale wykonała firma Modern Forms - kliknij tu

Archiwum: 
TAK BYŁO W 2017 r. - kliknij tu  

Dziękujemy
Dyrektor GOSiR Frysztak 
Marek Armata
Prezes Fundacji Kajakowej TOŁHAJ-GDK


Dawid Marek

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM