Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

WSPÓŁPRACA FRYSZTAKA Z GMINĄ WIŚNIOWA – osobne działania dla wspólnego celu …


Współpraca z naszymi sąsiadami z każdym rokiem rozwija się coraz bardziej. Łączy nas nie tylko pasja, piękne tereny i położenie, ale także realizacja strategicznych projektów dla mieszkańców takich jak chociażby ostatnio realizowany pod tytułem „Odnawialne źródła energii w gminach Wiśniowa i Frysztak”. 
-------------------------------------------------------------------
Więcej informacji: www.frysztak.pl - kliknij tu   www.wisniowa.pl - kliknij tu 
-------------------------------------------------------------------

Gmina Frysztak i gmina Wiśniowa to także zwiększanie wspólnej oferty turystycznej. W ostatnich latach wspólnie wykonaliśmy 22 km szlak kajakowy na trasie Wojkówka – Frysztak - Markuszowa oraz przeprowadziliśmy wspólne Eventy turystyczne promujące szlak „Herby”. Razem nagraliśmy także materiały w TV promujące gminne atrakcje, do których zaliczyć należy „Lato w Regionach” oraz „Turystyczna Jazda”. Bardzo dobrze układa się także współpraca z gminą Wojaszówka, przez którą przebiega część szlaku kajakowego i szlaku „Herby” oraz z Nadleśnictwem Strzyżów i Nadleśnictwem Kołaczyce z którym mamy podpisane porozumienie. 

Szlak Wodny                                          Rezerwat Herby 

Obecnie jesteśmy w trakcie opracowania szlaków rowerowych. Projekty są osobne, ale ze względu na bliskie sąsiedztwo, przebieg dróg i dobrą współpracę obie gminy uwzględniły w swoich oznaczeniach ważne dla siebie nawzajem miejsca. Wszystko dlatego, że turysta, który przyjeżdża do regionu Doliny rzeki Wisłok nie interesuje się granicami administracyjnymi tylko możliwością atrakcyjnego spędzenia czasu. 

Przykłady oznaczeń w ramach szlaków rowerowych:
 Duża Pętla Gminy Wiśnowa                       Dwa szlaki w Gminie Frysztak

W każdej z gmin są także perełki turystyczne, które przyciągają turystów z całej Polski i nie tylko. Takim przykładem jest Zespół Schronu Kolejowego Stępina – Cieszyna, oraz Dąb Józef - Europejskie Drzewo Roku zlokalizowane w Wiśniowej. Łączą nas też szczyty Rezerwatów "Herby" i "Góra Chełm". Nikomu nie trzeba udowadniać, że dobra współpraca jest podstawą rozwoju regionu pod każdym względem. 

 Dąb Józef - Europejskie Drzewo Roku            Zespół Schronu Kolejowego Stępina-Cieszyna 

Współpraca opiera się działania wójtów gmin, Ośrodka Kultury z Wiśniowej, Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku oraz organizacji pozarządowych, które wkładają mnóstwo pracy w to, aby turystyka stawała się coraz bardziej atrakcyjna. Należą do nich „Ziemia Frysztacka” Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju, Fundacja Cherry Home z Wiśniowej, Przedsiębiorstwo „Dolina Wisłoka” z Frysztaka, Wypożyczana Kajaków Twierdza, Grupa Rowerowa Gogołów. Nie możemy zapomnieć też o naszych dobrych przyjaciołach z Fundacji Kajakowej Tołhaj GDK. Do wspólnych działań dołącza coraz więcej mieszkańców z obydwu gmin... 
Realizujemy wspólny cel ponieważ turystyka to najbardziej zespołowa gra na świecie - zapraszamy. 

Opracowanie
Marek Armata

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM