Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

GMINNO - POWIATOWE MISTRZOSTWA FRYSZTAKA - dziękujemy za udział i sportową rywalizację


W czwartek 21.03.2019 r. odbyła się szósta edycja „Otwartych Mistrzostw Gminy Frysztak w Tenisie Stołowym”. Celem imprezy była promocja tej pięknej dyscypliny sportu, z której obecnie Frysztak znany jest w całej Polsce przede wszystkim z rozgrywek pierwszoligowych .  Tym samym mamy nadzieję, że turniej przyczyni się do rozwoju tenisa stołowego wśród dzieci i młodzieży oraz będzie wybierany wśród dorosłych jako element promocji zdrowia i sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Rozgrywki podzielone zostały na dwie grupy: zawodnicy z kategorii do lat 13 oraz kategorii od 14 do 16 lat rywalizowali od godz. 14:00 świętując tym samy pierwszy dzień wiosny. Z kolei bardziej doświadczeni tenisiści stanęli w szranki o godz.17:00. Turniej wrócił do początku swojej tradycji i został zorganizowany wspólnie Powiatem Strzyżowskim i tym samym został objęty Patronatem Honorowym przez Pana starostę Bogdana Żyburę. oraz wójta gminy Frysztak Pana Jana  Ziarnika,. Organizatorami rozgrywek byli: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku, Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP we Frysztaku, Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej, Klub GMKS "Strzelec" Frysztak oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Frysztaku.





Rozgrywki otworzył Wicestarosta Strzyżowski Pan Tomasz Garncarski, który w asyście wójta gminy Frysztak Pana Jana Ziarnika podziękował za przyjęcie zaproszenia oraz dokonał oficjalnego otwarcia rozgrywek, życząc wszystkim zawodnikom dużej satysfakcji z udziału w mistrzostwach niezależnie od zajętego miejsca. 
Dopisali nie tylko zawodnicy i Patroni ale także przedstawiciele organizatorów oraz osoby pełniące funkcje publiczne dla których promocja zdrowia i aktywnego stylu życia jest ważnym elementem w działalności gminy i powiatu:
Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej Pan Kamil Mendocha,
Przewodniczący Rady Gminy Frysztak Pan Jacek Król,
Gminny Komendant OSP Pan Marek Grela, 
Prezes GMKS "Strzelec" Frysztak Pan Janusz Muszyński,
Vi-ce Prezes GMKS "Strzelec" Frysztak Pan Mieczysław Niemiec,
Dyrektor Specjalnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku Pani Agata Wyciślak,
Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku Pan Marek Armata, 
Meneger Sportu Pan Wojciech Arciszewski.



Turniej pokazał, że tenis stołowy jest dyscypliną, która potrafi wywołać pozytywne emocje, a charakter indywidualnej rywalizacji daje dreszczyk sportowej adrenaliny. Zawodnicy stanęli na wysokości zadania pokazują klasę, umiejętności i wyższość tenisa stołowego na wieloma innymi dyscyplinami sportu. 



Czwartkowe mistrzostwa, to nie tylko sposób na aktywne spędzanie czasu ale także element współpracy, promocji i integracji zarówno dla uczestników jak i organizatorów z wymianą doświadczeń, które pozwalają na coraz lepsze przygotowanie tego typu zawodów. 



W pierwszej części turnieju można było zobaczyć doskonałe umiejętności zawodniczek i zawodników, którzy w kategorii od 13 do 16 lat zaprezentowali wysoki poziom gry poparty pracą nauczycieli, trenerów i wsparciem rodziców. Z kolei druga część turnieju pozytywnie zaskoczyła ilością zawodników oraz grą, w której można było zobaczyć doświadczenie.
WYNIKI:
Dziewczęta do 13 lat 
miejsce I:  Oliwia Wątor
miejsce II:  Anna Trałka
miejsce III:  Joanna Boczar
-------------------------------------
Dziewczęta 14 – 16 lat 
miejsce I: Zuzanna Drzyzga
miejsce II:  Kamila Chmura
miejsce III: Patrycja Płaziau
-------------------------------------
Chłopcy do 13 lat 
miejsce I:  Kacper Szurlej
miejsce II:  Jakub Wszołek
miejsce III:  Paweł Drozd
miejsce IV:  Filip Wszołek
miejsce V:  Adrian Jaworek
miejsce VI:  Kamil Pieniądz
miejsce VII:  Przemek Drzyzga
miejsce VIII:  Jan Wilczek
-------------------------------------
Chłopcy do 14 – 16  lat 
miejsce I:  Maciej Pieprzak
miejsce II:  Szymon Oszajca
miejsce III:  Jakub Wylisowski
miejsce IV:  Kamil Trałka
miejsce V:  Jakub Machoś
miejsce VI:  Karol Janas
-------------------------------------
Mężczyźni 17 – 19 lat 
miejsce I:  Wojciech Kulpiński
miejsce II:  Robert Liszowski
miejsce III:  Tomasz Gabor
miejsce IV:  Kacper Drzyzga
miejsce V:  Kacper Papuga
-------------------------------------
Kategoria uczniowie Ośrodka Szkolno - Wychowawczego:
miejsce I:  Stanisław Dubis
miejsce II: Wojciech Figura
miejsce III: Dominik Surdyka
miejsce IV: Tomasz Dubis
miejsce V: Andrzej Kuter
miejsce VI: Paweł Kozłowski
miejsce VII: Krzysztof Wawrzkowicz
miejsce VIII: Mariusz Kania
miejsce IX: Kamil Olejnik
miejsce X: Emilia Witkowska
-------------------------------------
Kategoria 17-19 lat (mężczyźni):
miejsce I: Wojciech Kulpiński
miejsce II: Robert Liszowski
miejsce III: Gabor Tomasz
miejsce IV:  Kacper Drzyzga
miejsce V: Kacper Papuga
-------------------------------------
Kategoria 17-19 lat (kobiety):
miejsce I:Izabela Miras
miejsce II: Lidia Lampara
miejsce III: Milena Sekunda
-------------------------------------
Kategoria 20 - 39 (mężczyźni):
miejsce I: Kami Wiśnowski
miejsce II: Stanisław Mikołajczyk
miejsce III:  Konrad Wickowski
miejsce IV: Szymon Czerkowicz
miejsce V: Seweryn Ciosek
miejsce VI: Paweł Pękosz
miejsce VII: Andrzej Pietruszka
miejsce VIII: Stanisław Dubis

-------------------------------------
Kategoria 40 +
miejsce I: Jacek Król
miejsce II: Robert Dybaś
miejsce III: Wacław Godek
miejsce IV: Tomasz Góra
miejsce V: Tomasz Stadnicki
miejsce VI: Lesław Wójcik
miejsce VII: Kazimierz Stadnicki
miejsce VIII: Józef Majewski
-------------------------------------
Kategoria OSP (do 18 lat)
miejsce I: Zuzanna Drzyzga
miejsce II: Szymon Oszajca
miejsce III: Kacper Papuga
-------------------------------------
Kategoria OSP (18+)
miejsce I: Agnieszka Łukasik
miejsce II:  Kazimierz Stadnicki
miejsce III: Krzysztof Skowron
-------------------------------------
Kategoria 20 - 39 (mężczyźni):
miejsce I: Anna Wiśniowska
miejsce II: Agnieszka Łukasik
miejsce III: Kamila Juszczyk
miejsce IV: Jolanta Boczar
Gratulujemy wszystkim tenisistom  zdobytych miejsc oraz rywalizacji Fair Play, która w połączeniu z dobrą atmosferą dała pozytywny oddźwięk minionego turnieju.







Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, sportową walkę i miłą atmosferę. Serdecznie podziękowania składamy Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Frysztaku Pani Agacie Wyciślak za udostępnienie sali gimnastycznej. Dziękujemy nauczycielom SOSW we Frysztaku za pomoc w przygotowaniu sprzętu niezbędnego do przeprowadzenia mistrzostw. Dziękujemy komisji sędziowskiej na czele z Panem Mieczysławem Niemcem za sprawne przeprowadzenie zawodów.
Wielkie podziękowania dla huty szkła "Delta" z Iwonicza za ufundowanie pucharów.

Parton Medialnywww.frysztak24.pl 


Opracowanie
Marek Armata

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM