Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

OSA W GLINIKU GÓRNYM I NA WIDACZU (gmina Frysztak stawia na wykorzystywanie środków zewnętrznych)


Otwarte Strefy Aktywności powstały w Gliniku Górnym i na Widaczu. Strefy podobnie jak we Frysztaku zostały dofinansowane przez Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.W ramach OSA zamontowano urządzenia siłowe, ławki, stoły do gry w szachy oraz stojaki rowerowe. Strefa w Kobylu powstała w ramach "Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie”. 
Wójt gminy Frysztak postawił na jak największe wykorzystanie środków zewnętrznych, które są bardzo ważnym wsparciem dla naszej gminy. Urzędnicy na bieżąco starają się przygotowywać wnioski, które dają największą szansę na poprawę infrastruktury sportowo-rekreacyjnej i turystycznej oraz komunikacyjnej, kanalizacyjnej itp. 


 OSA przy szkole w Gliniku Górnym

Wykorzystywanie środków unijnych i krajowych jest sposobem na zwiększenie ilości realizowanych zadań. Podobna strategia prowadzona będzie w stosunku do innych inwestycji planowanych na terenie naszej gminy. 


 OSA przy domu wiejskim na Widaczu

Z nowo powstałych stref będą korzystać uczniowie szkół w Gliniku Górnym i we Frysztaku oraz mieszkańcy miejscowości, w których zostały wybudowane. Siłownie będą także doskonałym uzupełnieniem oferty turystycznej i promocji zdrowia. Czekamy na informacje czy pozytywną weryfikację przejdzie projekt na nowy plac zabaw przy Gminnym Ośrodku sportu i Rekreacji we Frysztaku. 
Więcej informacji o strefach przy SP Nr 1 we Frysztaku oraz w Kobylu - kliknij tu 

Opracowanie 
Marek Armata

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM