Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

KOLEJNE URZĄDZENIA SIŁOWE W GMINIE FRYSZTAK


Kolejne urządzenia siłowe w gminie Frysztak,  w ramach Otwartych Stref Aktywności. Urządzenia zostały dofinansowane przez Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Projekt strefy został wykonany i złożony jeszcze w 2018 r. Tym razem Pan wójt przygotował ofertę dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 we Frysztaku. 
Podobne urządzenia zostały zamontowane przy boisku sportowym zlokalizowanym nieopodal budynku byłej szkoły w Kobylu, która obecnie pełni rolę bazy noclegowej. Uzupełnieniem obu siłowni są ławki i kosze na śmiecie, a przy frysztackiej szkole dodatkowo postawiono stoły do gry w szachy i stojak rowerowy. Urządzenia będą służyć nie tylko dla uczniów i mieszkańców, ale także gości odwiedzających naszą gminę, którzy w ramach obozów wynajmują nasze obiekty oraz dla turystów i rowerzystów korzystających ze szlaku "Herby". Siłownia w Kobylu powstała w ramach "Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Bardzo dobrą informacją jest też fakt, że w marcu bieżącego roku, dzięki decyzji Pana wójta  i zaangażowaniu urzędników został złożony projekt na nowy plac zabaw, urządzenia siłowe wraz z ławkami i stołami szachowymi w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji we Frysztaku. Jest to projekt zakładający rozszerzoną wersję OSA. Jeśli projekt przejdzie weryfikację najmłodsi mieszkańcy wraz z rodzicami będą mogli korzystać z nowego placu zabaw przy GOSiRze.


Strategia gminy Frysztak polega na jak największym wykorzystaniu środków unijnych i krajowych. Jest to klucz do zwiększenia ilości inwestycji nie tylko sportowo-rekreacyjnych. 


Opracowanie
Marek Armata

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM