Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

FRYSZTACKIE ŚWIĘTO PLONÓW 2019 - dziękujemy


W czwartek 15 sierpnia 2019 r. mieszkańcy gminy Frysztak obchodzili coroczne Święto  Plonów. Dziękczynienie za ukończenie żniw i prac polowych jest piękną tradycją obchodzoną w całej Polsce. Dożynki rozpoczęły się mszą św. w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny we Frysztaku. Po nabożeństwie uczestnicy ze swoimi wieńcami przyjechali na obiekty Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji gdzie odbyła się dalsza część obchodów.


Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Frysztak, Parafia Frysztak i Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku. Współorganizatorami byli: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku,  Gminny Zakład Komunalny oraz Gminna Rada Kobiet. W Gminnym Święcie Plonów uczestniczyli wszyscy, którzy szanują tradycję oraz doceniają trud pracy na chleb codzienny.


Tradycyjnie święto otrzymało piękną oprawę zespołów ludowych: Zespołu ludowego i kapeli Gogołowianie oraz Zespołu Pieśni i Tańca "Wisznia", Na zakończenie odbył się koncert zespołu ABBA Cover Band. W czasie święta odbył się jarmark rozmaitości, nie zabrakło także  atrakcji dla dzieci. W trakcie imprezy odbyła się zbiórka charytatywna przeznaczona na leczenie Sebastiana Machosia. Powód do zadowolenia miały również osoby lubiące swojskie jadło... Najważniejszym punktem czwartkowego święta były "Wieńcowiny: oraz prezentacja niepowtarzalnych  wieńców  dożynkowych wykonanych przez mieszkańców miejscowości wchodzących w skład gminy Frysztak. Dopisali także zaproszeni goście w osobach: Ks. Dziekan, Proboszcz Bogusław Bogaczewicz, Wicestarosta Strzyżowski Pan Tomasz Garncarski, Przewodniczący Rady Gminy Frysztak Pan Jacek Król. Mieszkańców i zaproszonych gości przywitał gospodarz gminy Frysztak Pan Jan Ziarnik dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznych Dożynek oraz podziękował rolnikom za pracę, życząc jednocześnie aby nikomu nie zabrakło chleba... "Starostami Dożynkowymi" w tym roku byli: Pani Irena Zielińska i Pan Władysław Wilisowski z Gogołowa. Imprezę prowadziła Pani Agata Skiba, a osobą odpowiedzialną za przygotowanie wszystkiego była Pani Joanna Czekajowska - dyrektor GOK Frysztak.
Patronem medialnym tegorocznego Święta Plonów był Portal Mieszkańców dla Mieszkańców  Gminy Frysztak - www.frysztak24.pl 
Więcej informacji oraz zdjęcia będą dostępne na stronie głównego organizatora: www.gokfrysztak.pl - kliknij tu 
Podziękowania należą się dla wszystkich, którzy uczestniczyli w tym wyjątkowym wydarzeniu. 
Zapraszamy za rok!  

Opracowanie
Marek Armata

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM