Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

KAJAKOWY DZIEŃ DZIECKA i „Kręci Mnie Bezpieczeństwo" – dziękujemy


W niedzielę 1 września 2019 r. odbył się „Kajakowy Dzień Dziecka”. Najmłodsi mieszkańcy gminy Frysztak kolejny raz spotkali się na przystani „Pod Herbami” w Kobylu aby wraz ze swoimi rodzicami przeżyć kolejną letnią przygodę. Impreza miała za zadanie propagować kajakarstwo oraz zdrowy i aktywny styl życia wraz z promocją walorów turystycznych i krajobrazowych. 
Ważnym elementem kajakowej zabawy było bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci Mnie Bezpieczeństwo nad Wodą” oraz profilaktyka uzależnień. Blisko 100 dzieciaków spędziło czas nad Wisłokiem gdzie wspólnie  z organizatorami pożegnali wakacje i przywitali rozpoczynający się rok szkolny. Kajakowa impreza dała wiele radości i satysfakcji, a współpraca z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie oraz Komendą Powiatową Policji w Strzyżowie nie tylko podniosła atrakcyjność ale umożliwiła pokazanie profesjonalnych działań służb ratowniczych i porządku publicznego.

Wszystko odbyło się pod okiem instruktorów kajakarstwa i ratowników wodnych, ratowników medycznych oraz specjalistów od turystyki kajakowej. Oprócz spływów kajakiem uczestnicy mogli wziąć udział w turniejach piłkarskich , grach i zabawach, oraz konkursie plastycznym na temat profilaktyki uzależnień.Wszyscy uczestnicy otrzymali gadżety kajakowe oraz  uczestniczyli w pieczeniu kiełbasek. Atrakcyjną niespodzianką w ten gorący dzień były lody. Niedzielna impreza była kolejnym przykładem współpracy służb mundurowych, organizatorów turystyki, ratowników i osób, których pasją są działania na rzecz promocji. Uśmiechnięte buzie dzieci były najlepszym podziękowaniem i motywacją na przyszłość.

ORGANIZATORZY I PARTNERZY:

Wójt Gminy Frysztak Pan Jan Ziarnik - kliknij tu 
Radny i Sołtys wsi Kobyle Pan Kazimierz Drygaś 
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku - kliknij tu ,  
Fundacja Kajakowa Tołhaj GDK - kliknij tu,
Ochotnicza Straż Pożarna z Kobyla - kliknij tu  
Sołectwo Kobyle - kliknij tu  ,
Koło Gospodyń Wiejskich z Kobyla , 
Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku - kliknij tu,
Spółka Dolina Wisłoka - kliknij tu  
Stara Wędzarnia Frysztak - kliknij tu 
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie - kliknij tu 
Komenda Powiatowa Policji w Strzyżowie - kliknij tu
Kanokajaki - kliknij tu
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Frysztaku.
Polski Związek Kajakowy – Kajaki dla Wszystkich - kliknij tu 


O akcji kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą:
Akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież i osoby dorosłe, adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, itp.).


Głównym celem akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć. Projekt realizowany jest na terenie całego kraju do końca września 2019 r. Akcja została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wpisana do Harmonogramu działań na rok 2019 w ramach Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciakom wraz z rodzicami za przyjęcie zaproszenia i wspólnie spędzoną niedzielę. Podziękowania kierujemy do wszystkich współorganizatorów za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu kajakowego przedsięwzięcia. Podziękowania kierujemy Do Komendanta Powiatowej Policji w Strzyżowie mł. insp. Mirosława Wośko oraz do Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie bryg. mgr inż. Rafała Rutynay.
Patronem medialnym kajakowej zabawy był Portal Mieszkańców dla Mieszkańców gminy Frysztak Frysztak24.pl (Film dostępny pod linkiem - kliknij tu 

DZIĘKUJEMY 
Dyrektor GOSiR Frysztak 
Marek Armata

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM