Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

NARTOROLKARZE WE FRYSZTAKU - pierwsze warsztaty dla dorosłych zakończone


Często bywa tak, że boimy się tego co nowe, a później okazuje się, że właśnie to jest wyjątkowo fajne. Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku rozpoczął wdrażanie nowej dyscypliny sportu w naszej gminie jaką są nartorolki. We Frysztaku będzie to nowość ale tego typu aktywność jest znana popularna w innych miejscowościach i to wcale nie tak daleko od nas bo na przykład w Ustrobnej, Jedliczu czy Jaśle czy Krośnie. 
Co ważne oprócz samej frajdy i satysfakcji z biegania na nartorolkach zyskujemy kondycję wydolność oraz wzmacniamy mięśnie i poprawiamy równowagę.
W piątek 7 maja 2021 r. na boisku asfaltowym Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku odbyły się warsztaty dla dorosłych z zakresu nauki jazdy na nartorolkach. Zajęcia prowadzone były w ramach projektu realizowanego przez GOSiR Frysztak pt. "RAZEM POKONAMY SKUTKI COVID -19 zdrowie psychofizyczne i profilaktyka antyalkoholowa podstawą powrotu do normalności w trakcie i po pandemii SARS – cov 2" - zajęcia prowadzone były nieodpłatnie przez instruktorów i trenerów posiadających odpowiednie kwalifikacje.
Środki na zakup sprzętu przekazała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Frysztaku. W warsztatach udział wzięły kobiety i mężczyźni, którzy pierwszy raz mieli do czynienia z nartorolkami. Po przeprowadzonym szkoleniu można powiedzieć, że uczestnicy odnieśli pozytywne wrażenia i był to początek nowej przygody, która będzie miała ciąg dalszy…. Uczestnicy poznali tajniki bezpiecznego korzystania ze sprzętu oraz podstawy techniki klasycznej i łyżwowej.


Ważne jest to że udało się zrealizować zakładane efekty zarówno z wprowadzeniem nartorolek jak i te związane z wyrobieniem nawyków zdrowego stylu życia i aktywnego wypoczynku bez nałogów z zachowaniem profilaktyki higieny i zdrowego odżywiania jako elementów pozwalających podnieść efekty treningowe. W związku z tym, że do udziału w warsztatach pojawiły się nowe osoby to zajęcia wpłynęły na zwiększenie ilości osób z terenu gminy Frysztak uprawiających systematycznie sport w wydaniu indywidualnym i zespołowym.
O kolejnych zajęciach poinformujemy wkrótce na naszej stronie. Tymczasem uruchamiamy dla Państwa wypożyczalnię nartorolek – ze sprzętu można korzystać codziennie w godzinach pracy Ośrodka. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony dzień oraz promocję zdrowego i aktywnego stylu życia. 

Dyrektor GOSiR Frysztak
Marek Armata1 komentarze:

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM