Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

Turniej Piłki Nożnej - "Z AFRYKĄ ZA PAN BRAT"- dziękujemy za udział

W piątek 07.05.2021 na płycie głównej boiska sportowego GOSiR Frysztak odbył się Turniej Piłki Nożnej "Z AFRYKĄ ZA PAN BRAT". Turniej był nieodpłatny i przeprowadzony został w ramach projektu realizowanego przez GOSiR Frysztak: RAZEM POKONAMY SKUTKI COVID -19 zdrowie psychofizyczne i profilaktyka antyalkoholowa podstawą powrotu do normalności w trakcie i po pandemii SARS - cov 2 - środki na zakup sprzętu przekazała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Frysztaku. 

Wprowadzeniem tematycznym do turnieju była prezentacja na temat sportu w Afryce, którą przygotował i przedstawił Pan Witold Garbacki. Dzieci z zainteresowaniem oglądały zdjęcia, zadawały pytania i nie ukrywały zdziwienia oglądając modele piłek zrobione z starych kartek papieru, liści kapusty, sznurka czy też zużytych reklamówek. Prezentacja pokazała, że aby osiągnąć wymarzony cel wystarczą szczere chęci i konsekwencja, a najlepszą formą promowania zdrowego stylu życia bez nałogów jest odpowiednia postawa każdego z nas. 

  

Po prezentacji rozegrano prawdziwy turniej piłkarski, w którym liczyła się sportowa walka z przyświecającą ideą FAIRPLAY. W rozgrywkach wzięło udział prawie 40 dzieci w różnym wieku, które zostały podzielone na drużyny. Walka była zacięta, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal.

Głównym organizatorem turnieju był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku. Koordynatorem rozgrywek była Pani Bernadeta Ziarnik – instruktor GOSiR Frysztak. Partnerem turnieju była Fundacja Młodych Talentów "MORGAN" - Pani Urszula Capiga oraz Pan Mateusz Dyka.


Pamiętajcie, że wszyscy sportowcy to jedna rodzina niezależnie do tego w jakiej części świata się znajduje. Liczy się uczciwa i sportowa rywalizacja, systematyczność i chęć pokazania, ze prawdziwy sportowiec to człowiek mądry, skromy, a zarazem osoba, która promuje zdrowy styl życia, aktywny wypoczynek oraz sposób życia bez nałogów. 

Dziękujemy wszystkim dzieciakom i rodzicom za przyjęcie zaproszenia i wspólnie spędzone piątkowe popołudnie. Gratulujemy także pasji i osiągniętych sukcesów Szczególne podziękowania należą się Panu Witoldowi Garbackiemu, który zapoznał uczestników z życiem dzieci w Afryce oraz przedstawił w jaki sposób dzieci z Afryki uprawiają sport. 

Dyrektor GOSiR Frysztak
Marek Armata0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM