W dniu 23
czerwca 2026 r. na obiekcie Gminnego
Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej
Szkół Podstawowych – klas IV i młodsi o Puchar Wójta Gminy Frysztak. W zawodach
udział wzięły wszystkie reprezentacje
szkół podstawowych z terenu Gminy Frysztak łącznie z SOSW Frysztak – 7. Drużyny
w losowaniach zostały podzielone na dwie grupy
A i B gdzie rywalizowały ze sobą systemem każdy z każdym, a następnie
półfinały i finał . W grupie A było 4
drużyny w grupie B 3 drużyny.
Wszystkie
biorące w turnieju drużyny zaprezentowały się z bardzo dobrej strony ,
wykazując się dużym zaangażowaniem , walecznością oraz umiejętnościami
technicznymi. Ogółem rozegraliśmy 12 emocjonujących
meczy , w których nie brakowało
składnych akcji jak i pięknych bramek. Każdy z tych meczy był cennym
doświadczeniem dla młodych zawodników biorących udział w turnieju, oraz
widowiskiem dla kibiców.
Po zaciętej rywalizacji przyszła
pora na podsumowanie i zajęte miejsca:
I miejsce Szkoła Podstawowa we
Frysztaku
II miejsce Zespół Szkół w Gogołowie
III miejsce Szkoła Podstawowa w Cieszynie
IV miejsce Szkoła podstawowa w
Gliniku Górnym
V miejsce Zespół Szkół w Lubli
VI miejsce Zespół Szkół w
Stępinie
VII miejsce SOSW Frysztak.
Turniej otworzyli
Dyrektor GOSiR Frysztak Marek Armata oraz Powiatowy koordynator sportu
szkolnego Leszek Jędrysik. Natomiast na podsumowanie dołączyli do nich Wójt Gminy Frysztak Jan Ziarnik oraz Przewodniczący
Rady Gminy we Frysztaku Jacek Król.
Drużyna zajmująca I miejsce
otrzymała Puchar Wójta Gminy Frysztak i dyplom pozostałe drużyny pamiątkowe
Puchary i dyplomy. Nagrody indywidualne otrzymali najlepszy zawodnik turnieju ,
którym został Filip Fąfara z SP Frysztak
oraz najlepszy bramkarz turnieju którym został Wiktor Dziędzioł z ZS w
Gogołowie .Ponadto organizatorzy wyróżnili medalami i dyplomami z każdej szkoły biorącej udział w
turnieju po 1 zawodniku , za
postawę fair play i godne reprezentowanie swojej drużyny oraz
szkoły. Wyróżnienia otrzymali: Frysztak – Antoni Pałys, Lubla – Alex Szur,
Gogołów – Jacek Samborski, Cieszyna Marcel Piękoś, Stępina - Karol Miras,
Glinik Górny – Kornelia Krochmal, SOSW Frysztak - Filip Rochecki
Udział w turnieju był nie tylko
okazją do sportowej rywalizacji , ale również do integracji , zdobywania
sportowego doświadczenia oraz rozwijania pasji piłki nożnej. Zdobyte
doświadczenie na pewno zaprocentuje w przyszłości.
Podziękowania dla Koordynatora
Powiatowego sportu szkolnego Leszka Jędrysika oraz opiekunów drużyn.
Koordynatorami imprezy z ramienia GOSiR
Frysztak byli Menedżer sportu Wojciech
Arciszewski oraz Natalia Balicka
pełniąca również rolę sędziego piłkarskiego.
Dziękujemy za udział i zapraszamy
do udziału w imprezach sportowych już w przyszłym roku szkolnym.



































0 komentarze:
Prześlij komentarz
Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM