Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

POLSKA BIEGAŁA WE FRYSZTAKU –PONAD 40-STU BIEGACZY........../FOTO/FOTO


W dniu 20.05.2012r. odbył się piknik biegowy w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska Biega” na start we Frysztaku zgłosiło się 47 osób. Po oficjalnym otwarciu biegu przez Dyrektora GOSiR Frysztak, biegacze wyruszyli na trasę. Bieg rozpoczął się od rozgrzewki przeprowadzonej przez Pana Leszka Jędrysika – nauczyciela SP nr 1 we Frysztaku, następnie biegacze wyruszyli na 3,5 kilometrową pętle pilotowani przez wóz bojowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobylu. Trasa biegu nie była łatwa ponieważ przez długi odcinek prowadziła pod górę. Wysiłek biegaczy „rekompensowała” słoneczna pogoda , piękny krajobraz oraz temperatura +30 stopni w słońcu :-). Frysztacki bieg miał charakter typowo happeningowy, w którym liczył się udział, a nie zajęte miejsce. Wśród uczestników znaleźli się nie tylko mieszkańcy Gminy Frysztak ale również goście ze Strzyżowa, Glinika Charzewskiego, Krosna i Dobrzechowa. Na wyróżnienie zasługują uczniowie klasy sportowej SP nr 1 we Frysztaku, którzy praktycznie w komplecie przybyli na start i pokonali trasę  we wzorowym tempie.   Po zakończonym biegu uczestnicy mogli odpocząć przy kawie, herbacie i ognisku. Wśród wszystkich uczestników, którzy ukończyli bieg  zostały rozlosowane nagrody ufundowane przez portal internetowy Sport1.pl oraz GOSiR Frysztak.Najstarszą uczestniczką biegu mimo młodego wieku okazała się Pani Wiesława Garncarska, a najmłodszym uczestnikiem Mieszko Wojciechowski.  
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji ufundował dla biegaczy kiełbaski, wodę mineralną, kawę oraz herbatę. Frysztacka akcja była również jedną z imprez organizowaną w ramach projektu „Lato z GOSiR-em” Dzięki udziale w projekcje profilaktyki antyalkoholowej zakupiliśmy przenośny sprzęt nagłaśniający, który używany był podczas  biegu. 
Partnerzy medialni biegu: frysztak24 oraz Strzyżowiak.pl 
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w akcji organizowanej przez Ośrodek Sportu we Frysztaku. 
Dziękujemy serdecznie OSP w Kobylu za zabezpieczenie trasy, portalowi Sport1.pl za ufundowanie nagród. Pragniemy przekazać serdeczne podziękowania dla redaktora naczelnego Frysztak 24.pl  Pana Wojciecha Patli oraz portalowi Strzyzowiak za patronat medialny.
Podczas biegu odkryliśmy  również talent biegowy, którym okazał się Pan Wiesław Legęza pracownik GOSiR Frystzak. Pan Wiesiek bez treningu pokonał trasę na czołowym miejscu.    Wszystkim biegaczom gratulujemy kondycji, pozytywnej energii oraz determinacji. Do zobaczenia za rok. 


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM