Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

FITNESSOWE PONIEDZIAŁKI I CZWARTKI W GOSIR FRYSZTAK


Od początku roku w GOSiR Frysztak prężnie rozwijają się zajęcia Fitness. Są to zajęcia  ruchowe przy muzyce,  które mają na celu utrzymanie dobrej kondycji, ładnej sylwetki  dając jednocześnie relaks i odprężenie. Tego typu zajęcia dają również wiele korzyści zdrowotnych. W związku ze zwiększającym się zapotrzebowaniem  na Fitness we Frysztaku rozwija się także gama prowadzonych  zajęć. Od czwartku do zajęć Aerobiku i Pilatesu dołączyła na stałe Zumba powodując, że czwartki stają się prawdziwym fitnessowym maratonem.  Na zajęcia bardzo systematycznie i konsekwentnie uczęszczają Panie ale i Panowie byliby mile widziani. Prowadzone formy nie wymagają żadnego przygotowania kondycyjnego ani umiejętności tanecznych. Prowadzone są także w taki sposób aby nowo przybyłe osoby bez problemu mogły uczestniczyć w zajęciach.
ZAPRASZAMY:
poniedziałki:
Aerobik od 18:30 do 19:30
 Pilates od 19:30 do 20:30
czwartki:
Zumba od 17:30 do 18:30
Aerobik 18:30 do 19:30
Pilates: 19:30 do 20:30

Aerobik to system treningu opartego na intensywnej wymianie tlenowej. Opracowany przez Kennetha Coopera, konsultanta programu sprawnościowego amerykańskich kosmonautów. Wszystkie formy ruchu podczas których zwiększa się wymiana tlenowa w organizmie nazywamy aerobowymi. Są to ćwiczenia „spalające tłuszcz“. Ich sekret tkwi w utrzymywaniu tętna na poziomie 120 - 130 uderzeń na minutę. W takt niezbyt szybkiej muzyki wykonuje się bardzo proste, niezbyt męczące ćwiczenia, tworzące nieskomplikowany układ choreograficzny.

Zumbataniec zainspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Został opracowany przez tancerza i choreografa Alberto "Beto" Pereza w Kolumbii w latach 90. XX wieku.Zumba zawiera w sobie elementy tańca i aerobiku. Choreografia Zumby łączy hip-hopsocasambasalsamerenguemambosztuki walki, oraz elementy Bollywood i tańca brzucha.

Pilates – system ćwiczeń fizycznych wymyślony na początku XX wieku przez Niemca Josefa Humbertusa Pilatesa, którego celem miało być rozciągnięcie i uelastycznienie wszystkich mięśni ciała. System pilates to połączenie jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych. Wg założeń Pilatesa, metoda ta przyczyniać się ma do: wzmocnienia mięśni bez ich nadmiernego rozbudowania, odciążenia kręgosłupa, poprawy postawy, uelastycznienia ciała, obniżenia poziomu stresu oraz ogólnej poprawy zdrowia osób ćwiczących.


2 komentarze:

  1. Marek... a może by tak zrobić amatorski turniej np. w judo, walki mniej kontaktowe niż boks, karate..
    Widowiskowe... a do tego może kilku z tych co lubią "zaszaleć" na imprezach przekonałoby się ile są warci... oczywiście obowiązkowe judogi itp. z sędzią myślę też nie byloby problemu...

    OdpowiedzUsuń
  2. ja chętnie na zajęcia karate poszłabym...

    OdpowiedzUsuń

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM