Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

LATA 80' RZĄDZIŁY W GOSIRZE - ZABAWA, MUZYKA i TANIEC SOBOTNIEJ NOCY

NA POCZĄTEK TROSZECZKĘ HISTORII:
Lata 80-te to dekada, która zmieniła cały świat - zabawa przy dźwiękach puszczanych z boom boxów, wielki autorytet  Diego Armando Maradonny, który przyniósł chwałę argentyńskiej piłce nożnej i  dżinsy Calvina Kleina, które awansowały z odzieży roboczej do markowej. Ikonami tego czasu stał się film "Rambo" oraz seriale: "Nieustraszony" i "Simpsonowie".  To dziesięciolecie, którego nie da się zapomnieć.  Lata 80-te w Polsce to między innymi  czas stanu wojennego i nadziei na wolność, czasy, w których  Imperium ZSRR powoli chyliło się ku upadkowi, padł mur berliński i kończył się okres  zimnej wojny. Niepewnie patrzyliśmy w niebo po wybuchu w Czarnobylu oraz dążyliśmy do zmian, które ukształtowały obecne pokolenia.
Na zachodzie upowszechniały się komputery osobiste i walkmany, powstał także pierwszy telefon komórkowy. W latach 80’ nastąpił gwałtowny rozwój technologiczny instrumentów elektronicznych, które na stałe wpisały się w muzykę popularną. Nastąpił boom muzyki rockowej i chodnikowej obecnie nazywanej disco polo.  Jest to również okres odkryć  wlewu gwiazd i hitów nie tylko polskiej muzyki. Kto z nas chociaż raz nie słuchał takich przebojów jak You're My Heart, You're My Soul” - Modern Talking, „Gimme, Gimme Gimme” – Abby,  „Call Me”-  Blondie, „I Want to Break Free” zespołu  Queen oraz "Mniej Niż Zero" - Lady Pank i "Czerwony Jak Cegła" - zespołu Dżem. 

SOBOTNIA POTAŃCÓWKA (17.10.2015):
Klimaty lat 80’ mogli poczuć wszyscy uczestnicy potańcówki zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury i Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku.
Gorączka sobotniej nocy to szampańska zabawa podczas, której można było nie tylko potańczyć i posłuchać dobrej muzyki ale również spotkać się ze znajomymi, porozmawiać i napić  dobrej kawy. Organizatorzy pomyśleli także o stronie gastronomicznej inspirowanej tamtym okresem .
Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy przyszli pobawić się razem z nami tworząc niepowtarzalny klimat epoki transawangardy.  Jest to druga impreza, która odbyła się dzięki współpracy gminnych jednostek. Połączenie nowoczesnych obiektów, z wiedzą i doświadczeniem pracowników stwarza wiele możliwości z których warto korzystać.
Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych inicjatywach organizowanych przez  Ośrodk Kultury i Ośrodk Sportu. 

Więcej zdjęć wkrótce ;-)  

Opracowanie:
Marek Armata


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM