Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

KAMIENNE HERBY W BLASKU POCHODNI – TURYSTYKA GMINY FRYSZTAK

Lokalna turystyka staje się coraz bardziej doceniana przez mieszkańców gminy Frysztak - jest to bardzo ważne, jako element rozwoju tej dziedziny pod względem dalszego kształtowania się turystyki w naszym regionie, promocji i zewnętrznego ruchu turystycznego. Któż jak nie my sami mieszkańcy jesteśmy najlepszą reklamą wizerunkową i żywym przykładem tego, że do gminy Frysztak można przyjechać, aktywnie spędzić czas, wypocząć i skorzystać z wielu atrakcji oraz bazy noclegowej  i rozwijającej się infrastruktury. 


W sobotę 18.02.2017 r. odbyła się nocna wyprawa z pochodniami na szlak „Kamienne Herby”- w eskapadzie udział wzięło blisko 50 osób i mamy już zamówienie na koleją wyprawę... Celem imprezy była promocja walorów przyrodniczych gminy Frysztak, integracja środowiska lokalnego oraz wdrożenie oferty aktywnego wypoczynku.


W kierunku szlaku wyruszyliśmy w świetle pochodni, a szlak „Kamienne Herby” odwdzięczył się niesamowitymi wrażeniami. Tajemniczy las wschodniego skrzydła Bramy Frysztackiej pozwolił przeżyć wyjątkową przygodę i pokazał, że walory przyrodnicze naszych terenów są wspaniałe i warto je ukazywać. Ważna była atmosfera uczestników i wprowadzony przez nich nastrój, który spowodował, że wyprawa była w pełni udana.

Nie śpieszyliśmy się więc dwunastokilometrową  trasę pokonaliśmy w 6. godzin :-). Szlak zróżnicowany jest pod względem wysokości wzniesień i podłoża. Kamienna ścieżka prowadzi przez rezerwat przyrody Herby i teren Czarnorzecko Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego pomiędzy wychodniami skalnymi z Piaskowca Izbestańskiego i ogromnymi bukami pamiętającymi pradawną historię.

Na zakończenie odbyło się wspólne ognisko przy obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku. 
Serdecznie dziękujemy wszystkim za przyjęcie zaproszenia i wspaniała atmosferę. Planujemy kolejne wyjście, na które już dzisiaj zapraszamy.... Więcej informacji, wkrótce na stronie www.gosir.frysztak.pl
Nocne wyjście prowadził Pan Radosław Guzy i Pan Marek Armata 
Patronem medialnym wspierającym turystykę gminy Frysztak jest www.frysztak24.pl

Dzięki Państwu możemy pokazać, że turystyka gminy Frysztak to dziedzina, która ma szansę się rozwijać i dawać realne korzyści dla naszego środowiska.
Rozwój turystyki:
Pamiątki z gminy Frysztak  - kliknij tu 
Szlak "Kamienne Herby" - kliknij tu 
Przystań Doliny Wisłoka - kliknij tu 
Szlak Rzeki Wisłok - kliknij tu 
Baza Noclegowa - kliknij tu 
Otwarte Baseny Kąpielowe - kliknij tu 
Obiekty sportowe i rekreacyjne - kliknij tu 
Ręcznie robione noże i ciupagi - kliknij tu 
Opracowanie
Marek Armata


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM