Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

ROZWIJAMY SZLAKI TURYSTYCZNE Z MYŚLĄ O ZDROWIU, WYPOCZYNKU I NASZEJ PRZYSZŁOŚCI ...


Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku w ramach swoich działań statutowych oraz z myślą o naszej przyszłości wdrożył ofertę i program rozwoju turystyki w naszym regionie. Strategia zakłada nie tylko wytyczenie szlaków ale także przygotowanie części merytorycznej dotyczącej obiektów i budowli historycznych, walorów przyrodniczych oraz punktów użyteczności publicznej wraz z zapleczem noclegowo-gastronomicznym i sportowo-rekreacyjnym.
W roku 2016 r. oddano do użytku szlak "Kamienne Herby" z kolei w 2017 r. planujemy otworzyć szlak kajakowy na rzece Wisłok. Kolejną inicjatywą, którą planujemy rozpocząć jeszcze w bieżącym roku jest szlak rowerowy na trasie Frysztak - Kobyle - Jazowa - Wiśniowa - Cieszyna - Stępina - Gogołów - Frysztak.

Nowe tablice o pomniku i dworze w Kobylu - montaż planowany w dniu 22.02.2017 r.

Co udało się do tej pory ? 
W ramach szlaku "Kamienne Herby" postawiono tablicę informacyjną o szlaku,  drogowskazy oraz namalowano oznaczenia na drzewach. Mieszkańcy Kobyla postawili ławki turystyczne. Mamy kolejną dobrą informację już w krótce do szlaku dołączą kolejne tablice - tym razem z informacją o Dworze w Kobylu i Pomniku 10-cio Lecia Odrodzenia Polski.Dzięki kontynuacji pomocy Mieszkańców Kobyla zostanie wybudowana wiata turystyczna przy zejściu ze szlaku (Kobyle Rzym). 
Najwięcej pracy jednak czeka nas z organizacją szlaku kajakowego. Przedsięwzięcie wykracza poza granice naszej gminy i realizowane będzie przy współpracy z gminą Wiśniowa i gminą Wojaszówka oraz Fundacją Kajakową Tołhaj. W najbliższych dwóch miesiącach planujemy postawić drewniane konstrukcje z tablicami i mapami, zamontować kilometraż rzeki oraz znaki informacyjne i ostrzegawcze na odcinku 22 km.


Kolejnym elementem działalności w zakresie zwiększenia ruchu turystycznego jest wprowadzenie przez Ośrodek Sportu pamiątek - w tym monet z tematyką Rezerwatu Herby, Bramą Frysztacką, GOSiRem i kajakarstwem.
Monety z Bramą Frysztacką i Szlakiem Kajakowym dostępne od marca w cenie 15 zł
Monety z GOSiRem i Herbami dostępne w cenie 10 zł 

Efekty naszych działań już widać. Od czasu uruchomienia bazy noclegowej i jej rozwoju coraz częściej pojawiają się oprócz grup zorganizowanych klienci indywidualni i rodziny. 


Rozwój turystyki:
Pamiątki z gminy Frysztak  - kliknij tu 
Szlak "Kamienne Herby" - kliknij tu 
Przystań Doliny Wisłoka - kliknij tu 
Szlak Rzeki Wisłok - kliknij tu 
Baza Noclegowa - kliknij tu 
Otwarte Baseny Kąpielowe - kliknij tu 
Obiekty sportowe i rekreacyjne - kliknij tu 
Ręcznie robione noże i ciupagi - kliknij tu 

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszej oferty i naszych obiektów. Specjalnie dla Państwa pracujemy 7 dni w tygodniu. 

Opracowanie
Marek Armata


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM