Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

PIŁKARSKI PUCHAR WÓJTA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ELEMENTEM ROZWOJU SPORTU W GMINIE FRYSZTAK

 
Turniej Piłki Nożnej Halowej Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Frysztak to nie tylko tradycja, ale także kontynuacja kierunku rozwoju sportu i pasji dzieci z terenu naszej gminy. W dniu 16.02.2017 r. odbyła się kolejna edycja futsalowych potyczek.  Rozgrywki odbyły się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1 we Frysztaku.  W turnieju udział wzięli uczniowie i nauczyciele wszystkich szkół podstawowych funkcjonujących na naszym terenie.


Celem imprezy była popularyzacja piłki nożnej, jako wiodącej dyscypliny sportu w naszym środowisku, propagowanie zdrowego stylu życia oraz współpraca Ośrodka Sportu z placówkami oświatowym.

Podczas turnieju młodzi zawodnicy pokazali kolejny raz, że warto stawiać na ich pasję. Każdy mecz obfitował w wyśmienicie przeprowadzone akcje i wręcz telewizyjne bramki co świadczy o talencie zawodników i pracy nauczycieli. Ważne jest też to, że piłkarze zaprezentowali nie tylko kunszt piłkarski ale także sportowe wychowanie i kulturę osobistą.

Turniej odbył się dzięki pomocy i zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego, którzy zapewnili obsługę sędziowską. Oczywiście nie wszyscy mogli zdobyć pierwsze miejsce ale wszystkim należą się gratulacje za zaangażowanie, sportową postawę, umiejętności i grę Fair Play.


Oficjalne wyniki:
miejsce I: Reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 1 we Frysztaku,
trener Pan Lesław Jędrysik
miejsce II: Reprezentacja Szkoły Podstawowej przy Zespole Szkół w Gogołowie,
trener Pan Mateusz Dyka
miejsce III: Reprezentacja Szkoły Podstawowej przy Zespole Szkół w Lubi,
trener Pan Marcin Pilut,
miejsce IV: Reprezentacja Szkoły Podstawowej przy SOSW we Frysztaku.
trener Pani Danuta Wilusz
miejsce V: Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Glinika Górnego,
trener Pani Beata Salamon
miejsce VI: Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Cieszyny,
trener Pani Mariola Kruczek
miejsce VII: Reprezentacja Szkoły Podstawowej przy Zespole Szkół w Stępinie,
trener Pan Piotr Świerad
Najlepszym zawodnikiem został: Przemysław Boniarz
Najlepszym bramkarzem wybrano: Kacpra Cyrana

Wszystkie szkoły otrzymały puchary i dyplomy. Na zakończenie nie zabrakło niespodzianek... Ze względu na jubileusz 30-lecia GOSiRu oraz 95-cio lecia klubu "Strzelec" Frysztak wszyscy zawodnicy otrzymali kalendarze i gminne widokówki. Ponadto wśród wszystkich uczestników rozlosowano piłki.


Serdecznie dziękujemy dyrektorom wszystkich szkół i nauczycielom za przyjęcie zaproszenia i współpracę. Dziękujemy dyrektorowi Szkoły Podstawowej Nr 1 we Frysztaku Panu Markowi Jedziniakowi za udostępnienie sali gimnastycznej. Dziękujemy koordynatorowi gminnego sportu szkolnego Panu Lesławowi Jędrysikowi za wsparcie turnieju. Podziękowania kierujemy także do Prezesa GMKS "Strzelec" Frysztak Pana Mateusza Dyki za pomoc organizacyjną.
Wszystkim zawodnikom składamy gratulacje za zdobyte miejsca, umiejętności i wolę walki zasługującą na najwyższe uznanie. 


Opracowanie
Marek Armata


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM