Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

MORSOWANIE WE FRYSZTAKU, czyli hartowanie z odrobiną szaleństwa


Zima często kojarzy się z kocem, fotelem i ciepłą herbatą … , ale dla „Nich” zima i zimna woda to najlepsze warunki do kąpieli. Mówimy o morsach i wcale nie chodzi tu o gatunek drapieżnego ssaka, tylko o grupę pozytywnie zakręconych osób, które w sobotę 18.01.2020 r. spotkały się nad Wisłokiem, aby pokazać jak można zdrowo i aktywnie spędzać czas.Impreza miała charakter otwarty, bez formalnych ograniczeń,  a chętnych do zanurzenia nie brakowało. Było to połączenie hartowania z odrobiną szaleństwa, które przekłada się na promocję aktywnego wypoczynku i przykład na to, że wystarczy chcieć, aby zmienić nawyki dotyczące zdrowego stylu życia.

Morsowanie ma coraz więcej fanów - w wielu miastach i gminach można zaobserwować nowe kluby morsa, w których członkowie traktują ten rodzaj aktywności nie tylko, jako receptę na długowieczność i zdrowie, ale także styl życia - tak też stało się we Frysztaku. Do udziału w sobotniej imprezie zaprosiliśmy Wesołe Morsy „Hipotermia” Sanok, a w między czasie w gminie Frysztak powstała grupa „Morsów z Wisłoka”, do której należą nie tylko mieszkańcy naszej gminy, ale także gmin sąsiednich - ostatecznie spowodowało to, że sobota była dniem z rekordową ilością morsów, w której towarzyszyła zabawa połączona z integracją i wymianą doświadczeń.
W morsowaniu udział wzięło 40 osób.


Zimna kąpiel zakończyła się podsumowaniem i przygotowaniem planów na przyszłość przy grillu w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji we Frysztaku, na którym piekły się wyroby ze „Starej Wędzarni” Frysztakkliknij tu  


No cóż … można wierzyć lub nie, ale morsy można obserwować regularnie około 200 m powyżej mostu w Kobylu. Mamy nadzieję, że morsowanie stanie się Frysztacką tradycją, a grupa będzie się systematycznie rozwijała.
Strony internetowe: 
- Wesołe Morsy „Hipotermia” Sanok – kliknij tu  
- „Morsy z Wisłoka”kliknij tu    
- Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku - kliknij tu 
- Noclegi GOSiR Frysztak - kliknij tu       


Serdecznie podziękowania kierujemy do Morsów z „Hipotermii” Sanok za przyjęcie zaproszenia, cenne wskazówki i wspólne morsowanie. Dziękujemy „Morsom z Wisłoka” za dobry przykład i inicjatywę promującą zdrowy styl życia - jako Ośrodek Sportu bardzo się cieszymy, że jesteście i zapraszamy do wspólnego działania. Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami sobotni dzień.

Może kolejna propozycja: 
Zbliża się luty, więc może walentynkowe morsowanie?, a może konkurs na najśmieszniejszą czapkę,  podczas morsowania ? Podajemy propozycję i czekamy na odzew!
Spotkanie dla morsów przygotowali: Bernadeta Ziarnik, Wojciech Arciszewski, Wiesław Legęza. 
Patronem medialnym wodnego szaleństwa jest Portal Mieszkańców Dla Mieszkańców: Frysztak24.pl - kliknij tu   

Art.
Dyrektor GOSiR Frysztak
Marek Armata

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM