Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

X JUBILEUSZOWY OGÓLNOPOLSKI SPŁYW KAJAKOWY - Wisłok 2021 – dziękujemyMiniony weekend 1-3 października 2021 r. upłynął pod znakiem kajakarstwa. To był najbardziej wyjątkowy spływ w swojej dziesięcioletniej historii ponieważ w tym roku obchodził swój pierwszy jubileusz. To ponad dekadę temu rozpoczęła się ogólnopolska kajakowa przygoda w gminach Wojaszówka, Frysztak, Wiśniowa i Strzyżów. Między czasie powstał na tych odcinkach szlak kajakowy, wypożyczalnie oraz przystanie. Kajaki pływają cały sezon, a turystyka kajakowa stała się popularnym sposobem spędzania wolnego czasu.
Do dziesiątej edycji wszyscy przygotowali się wyjątkowo starannie, nawet Wisłok nie szczędził wody, aby uczestnicy mogli komfortowo pokonać zaplanowane odcinki. W piątek 01.10.2021 r. przyjechali pierwsi goście oraz organizatorzy, którzy dopięli wszystkie sprawy przed startem do pierwszego etapu trzydniowej imprezy.W sobotę 02.10.2021 r. w Bratkówce (gmina Wojaszówka) odbyło się oficjalne rozpoczęcie spływu oraz pokonanie pierwszego odcinka, który prowadził do Frysztaka. Wśród zaproszony osób znaleźli się wicestarosta strzyżowski Pana Tomasz Garncarski, Wójt Gminy Frysztak Pan Jan Ziarnik oraz gospodarz gminy Wojaszówka Pan Sławomir Stefański.W tym dniu odbył się także wyścig kajakowy na dystansie 4 km z elektronicznym pomiarem czasu przeprowadzonym przez TIMEKKEPPER – pomiar czasu przeprowadził Pan Krzysztof Szaro.
Do wygrania za pierwsze miejsce był kajak ufundowany przez sklep komputerowy OMEGA z Krosna,
a za czwarte ponton, który ufundował Pan Marcin Januszczak - właściciel Starej Wędzarni z Frysztaka.Po dotarciu do mety na uczestników czekał posiłek regeneracyjny przygotowany przez Spółkę Dolina Wisłoka oraz możliwość zwiedzania Zespołu Schronu Kolejowego Stępina-Cieszyna. Dzień zakończył się biesiadą kajakową przy muzyce zespołu LIVER i degustacją wyrobów ze Starej Wędzarni z Frysztaka.
W niedziele kajakarze pokonali trasę z Frysztaka przez Wiśniową do Strzyżowa. W Wiśniowej na kajakarzy czekały trzy wiśnie zawieszone na moście – oczywiście, kto pierwszy ten lepszy, komu udało się zerwać wisienki na mecie otrzymał nagrodę, którą przekazał Pan Grzegorz Tomaszewski - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury z Wiśniowej oraz Pan Kamil Mendocha dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Turystyki z Wiśniowej. Nagrody wręczyli: Starosta Strzyżowski Pan Bogdan Żybura oraz Dyrektor Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Strzyżowie Pan Wiesław Chlipała.
Oficjalne zakończenie spływu odbyło się przy Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie – dziękujemy Pani dyrektor Annie Skowron oraz pracownikom za przygotowanie i udostępnienie sprzętu oraz miejsca. Wszyscy, którzy dopłynęli do mety otrzymali posiłek regeneracyjny, a najlepsi kajakarze, zespoły i drużyny nagrody, medale, puchary i dyplomy. Nie zabrakło także podziękowań dla włodarzy powiatu strzyżowskiego oraz gmin z Frysztaka, Wiśniowej i Strzyżowa. Zostały także wręczone odznaki przyznane przez Kapitułę Polskiego Związku Kajakowego, które otrzymali Mariusz Sikora, Bartosz Łoziński oraz Marek Armata. Podziękowanie przygotowane przez PZKaj otrzymał Arkadiusz Hrabia - dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sosnowcu. 

Patronat honorowy nad imprezą przyjęli:
‒ Starosta Strzyżowski Bogdan Żybura
‒ Wójt Gminy Frysztak Jan Ziarnik
‒ Wójt Gminy Wiśniowa Marcin Kut
‒ Burmistrz Gminy i Miasta Strzyżów Waldemar Góra
‒ Wójt Gminy Wojaszówka Sławomir Stefański

Organizatorzy:
 Fundacja Kajakowa Tołhaj-GDK
 Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Frysztak
 Polski Związek Kajakowy ‒ Komisja Kajakarstwa dla Wszystkich

Współorganizatorzy:
 Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniowej
 Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku
 Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej
 Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Strzyżowie
  Dom Kultury "Sokół" w Strzyżowie 
 

Partnerzy:
 Spółka „Dolina Wisłoka”
 Fundacja Młodych Talentów „Morgan”
 Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie
 Wypożyczalnia kajaków LOLEK
 Sklep komputerowy OMEGA w Krośnie
 Huta szkła „Sabina” w Rymanowie
 Firma In Vento
 Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie
 „Stara wędzarnia” we Frysztaku
 Sieć sklepów „Zielony koszyk”
 Uzdrowisko Iwonicz Zdrój
 Restauracja i hotel „Pod Herbami” – Pułanki – Frysztak

Patroni medialni:
Telewizja TVP 3 Rzeszów
Telewizja ITVP Południe
Portal Mieszkańców dla Mieszkańćów Gminy Frysztak www.frystzak24.pl 

Komitet organizacyjny spływu: 
Komandor - Dawid Marek 
V-ce Komandor  - Marek Armata 
V-ce Komandor - Mariusz Sikora 
V-ce Komandor - Ewa Głowa 
Sędzia główny - Jan Śledziowski 
Sędziowie - Andrzej Waloń, Bartosz Waloń 
Obsługa biura - Ewa Głowa, Dominika Guzy 
Kwatermistrz - Arkadiusz Pałys, Mirosław Sworst, Rafał Małek 
Obsługa Sprzętowa - Bartłomiej Łoziński, Marcin Glegoła 
Kierowca - Arkadiusz Pałys, Bartłomiej Łoziński, \
Pilot Początkowy - Zbigniew Kowalski, Marek Kopeć 
Pilot Końcowy - Członkowie TOŁHAJ-GDK 
Instruktorzy kajakarstwa - Członkowie Tołhaj-GDK  

Zdjęcia Pani Joanny Pasek - kliknij tu 

Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczestnikom za udział w spływie, wspólnie spędzony czas i promocję miejscowości położonych wzdłuż rzeki Wisłok począwszy od Wojaszówki poprzez Frysztak, Wiśniową do Strzyżowa. Dziękujemy współorganizatorom, partnerom i sponsorom za wsparcie kajakowej inicjatywy. 
Oczywiście zapraszamy za rok - woda i słońce zamówione :-) 

Dziękujemy:
Dawid Marek
Mariusz Sikora
Marek Armata
Ewa Głowa

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM